DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 722028-0,08%
İstanbul
25°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Vergi Müfettişlerinin İsteğe Bağlı Görevlendirmeleri Mümkün Mü?

Vergi Müfettişlerinin İsteğe Bağlı Görevlendirmeleri Mümkün Mü?

ABONE OL
27 Eylül 2019 16:03
Vergi Müfettişlerinin İsteğe Bağlı Görevlendirmeleri Mümkün Mü?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buna göre, Vergi Müfettişleri, görev yapmak istedikleri Grup Başkanlıklarını her yılın Mart ayı sonuna kadar Başkanlığa bildirmek zorunda kaldılar.

Ayrıca, Başkanlık, yer değiştirme talebinde bulunan Vergi Müfettişlerinin durumlarını, görev puanı üstünlüğü esasına göre ve belirlenen kontenjanlar dâhilinde inceler ve görevlendirilecekleri Grup Başkanlığını Mayıs ayı sonuna kadar belirler ve ilan eder. Kontenjan ve görev puanının yetersiz olması durumunda söz konusu talepler yerine getirilmeyecek.

Başkanlık, hizmetin gereği ve ihtiyaçlar dahilinde, Grup Başkanlıklarında görevlendirilmesi gereken Vergi Müfettişi kontenjanını Nisan ayı içerisinde belirler ve ilan eder. Peki, isteğe bağlı görevlendirmeler ne şekilde gerçekleşir? Sorusu aklınıza gelebilir bunun cevabı ise haberin devamında.

İSTEĞE BAĞLI GÖREVLENDİRİLMELER ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞİR

-İsteğe bağlı olarak görev yaptığı Grup Başkanlığı değişen Vergi Müfettişleri görevlendirmenin yapıldığı yılı izleyen takvim yılı başından itibaren üç yıl geçmedikçe bu maddeye istinaden yer değişikliği talebinde bulunamaz. Bakanlık dışı geçici görevde ve ücretsiz izinde geçirilen süreler bu sürenin hesabında dikkate alınmaz.

-Mazeret durumuna bağlı olarak Grup Başkanlığı değişen veya yerinde kalanlardan, mazeret durumu ortadan kalkan Vergi Müfettişleri, üçüncü fıkrada belirtilen süreyi beklemeksizin birinci fıkra kapsamında talepte bulunabilirler.

-Aynı il içerisinde birden fazla Grup Başkanlığı bulunması halinde; bu Grup Başkanlıkları arasındaki yer değiştirme talepleri, ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Başkanlıkça yapılacak değerlendirme sonucunda yerine getirilebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.