DOLAR 32,8225 0.03%
EURO 35,1079 -0.32%
ALTIN 2.480,72-0,35
BITCOIN 2092274-2,47%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EA SPORTS FC FUTURES, Unicef İle Ortaklığını Duyurdu ve Birinci Yıl Raporunu Paylaştı

ABONE OL
22 Mayıs 2024 16:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Namibya’daki gençlerin pozitif gelişimi için atılan büyük adımlar ile küresel değişimin de tohumları atılıyor

Electronic Arts, EA SPORTS FC FUTURES girişiminin ilk senesinde 170.000 kişiye ulaştığını duyurdu ve oyunu her insanın ulaşımına sunmaya kararlılığının bir başka göstergesi olarak UNICEF ile ortaklaşa Namibia Futures adlı yeni ve kapsamlı bir programı deklare etti. Bu oldukça yıllı ortaklık, futbolun enerjisini Namibya ve ötesinde uzun soluklu bir toplumsal değişiklik yaratmak için kullanacak ve 1.2 milyon Sterlin başlangıç yatırımıyla 46.000’den fazla çocuğa ulaşacak.

Namibya’daki evlatların yarısı, toplumsal hareketlilik fırsatlarını azaltan, sömürü ve istismar riskini artıran ve bilhassa birçok kız çocuğunun eğitimlerini tamamlayamamasına yol açan, oldukça boyutlu bir yoksullukla karşı karşıya. UNICEF halihazırda ülkedeki ortaklarıyla beraber, kız evlatlarının yeni yaşam becerileri kazanmaları ve mesleki eğitim almaları için erişilebilir müdahaleler sağlamakta ve çoğu zaman spor platformu vasıtasıyla geleceklerini dönüştürmektedir. Namibia Futures vasıtasıyla UNICEF, Namibya’da 46.000 gence daha ulaşmayı ve onları hem saha içinde, hem de saha haricinde potansiyellerine ulaşmaları için futbol ve oyun temelli eğitimlerle desteklemeyi hedeflemektedir.

EA SPORTS Genel Müdürü ve Yayıncılık Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrea Hopelain, “EA SPORTS ve UNICEF için Futbol Yardımı arasındaki beş yılı aşkın başarıya ulaşmış işbirliğinin peşinden iki kuruluşumuz arasındaki ortaklığı genişletmekten coşku duyuyoruz.” dedi. “Bu program yardımıyla, futbolun ve EA SPORTS FC platformumuzun enerjisini kullanarak Namibya’daki birçok genç yaşamı anlamlı bir halde etkilemeyi umuyoruz.” 

“Bugün dünya genelinde 300 milyon ergen kız evladı var. Doğru kaynaklar, ağlar ve fırsatlarla dünyanın görmüş olduğu en büyük değişiklik grubu olabilirler.” diyor UNICEF Birleşik Krallık Komitesi (UNICEF UK) İcra Kurulu Başkanı Jon Sparkes. “EA SPORTS FC ile yeni ortaklığımız Namibia Futures, 46.000’den fazla Namibyalı gencin hem futbol sahasında, hem de saha haricinde daha iyi bir gelecek inşa etmelerine destek olacak. EA SPORTS FC’ye evlatların yanında durduğu ve UNICEF’in bir tek ergenlerin fizyolojik refahını iyileştirmesine değil, hem de ortaklığımızla hayatlarını dönüştürmelerine yarar sağlayacak temel yaşam becerilerini geliştirmelerine destek olduğundan teşekkür etmek isterim.” 

Bu yıl EA SPORTS ve UNICEF için Futbol Yardımı arasındaki büyük ortaklığın beşinci yılı. Her yerde çocuklar için oyunun korunmasına destek olma hedefiyle birleşen EA SPORTS, UNICEF’in dönüştürücü çalışmalarını desteklemek için ortalama 100 milyon Sterlin toplamasına destek oldu.

Soccer Aid Productions Genel Müdürü Shane Horgan şunları söylemiş oldu: “EA SPORTS ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı sürdürmekten ve bu birlikteliğin UNICEF için Futbol Yardımı üstünde halihazırda yarattığı son aşama pozitif etkiyi derinleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Dünyanın dört bir tarafındaki evlatların yaşamlarını iyileştirmeye destek olmaya devam edeceğini bildiğimiz böylesine mühim bir çalışmanın parçası olmaktan tamamımız son aşama gurur duyuyoruz.”

Başarılı bir ilk yıl geçiren FC FUTURES, altı kıtada 170.000’den fazla çocuğa oyunun kapılarını aşağıdaki girişimlerle açmış bulunuyor:

  • Genç oyuncuların ve antrenörlerin eğitimde kullanabilecekleri kaynaklar olarak UEFA ile ortaklaşa 7 parasız uygulamadan oluşan bir kütüphane geliştirdi ve yayınladı. Bu FC FUTURES ACADEMY uygulamaları şu anda 54 Ulusal Futbol Federasyonuna ve onların Antrenör Eğitim Programlarına entegre edilmekte.

  • Cenup Londra’dan Sidney’e kadar dünya genelinde 11 sahanın oluşturulmasını ve yenilenmesini destekledi.

  • Futbol kulüplerine, antrenörlere ve küçüklere 12.000’den fazla futbol topunun yanı sıra kramponlar, koniler, önlükler ve daha fazlasını içeren başka ürünler sağlamış oldu.

  • Tüm bu tarz şeyleri mümkün kılmak ve uzun soluklu tesir yaratan programlar sunmak için UEFA Grassroots, Premier League, LA LIGA ve şimdi de UNICEF dahil olmak suretiyle oldukça sayıda kurum, marka ve hayır kurumuyla ortaklık kurdu.

  • FC FUTURES elçisi Ian Wright’a, dünyaya futbolu sevdirme mevzusundaki muhteşem çalışmalarını takdir etmek için ilk FC FUTURES Kahraman Ödülü verildi ve kendi seçtiği bir futbolu amacına yönelik olarak 10.000 Sterlin taahhüt edildi.

EA SPORTS FC Kıdemli Pazarlama Direktörü James Salmon, “FC FUTURES için yoğun ve son aşama verimli bir ilk yıl oldu.” dedi. “Şu ana kadar başardıklarımızdan inanılmaz derecede gurur duyuyoruz ve ortaklarımıza, elçilerimize ve FC FUTURES’ün hayata geçirilmesine destek olan tüm cemiyet liderlerine teşekkür ediyoruz. Toplum düzeyinde futbolu küresel ölçekte desteklemek için yapılacak daha oldukça şey var, sadece bu ortaklaşa iş çabası, yatırımımızın futbolun gücünden hakikaten yararlanacak olan dünyanın dört bir tarafındaki mahalli topluluklar tarafınca hissedilmesini sağlamaya devam edecek.”

Futbolcu, yorumcu ve FC FUTURES Elçisi Ian Wright ise şunları söylemiş oldu: “FC FUTURES’in bir elçisi olarak ilk FC FUTURES Kahraman Ödülü’nün sahibi olmak benim için bir onurdur ve girişimin geçtiğimiz yıl kat etmiş olduğu mesafeyi görmek benim için büyük bir zevkti. Çocukken oynamayı ve oyunu sevmeyi öğrendiğim yer olan Cenup Londra’daki Turnham Akademisi’nde Rocky & Wrighty Arena şeklinde ilk cemiyet sahası lansmanıyla programı başlatabilmekten büyük gurur duydum. Bunun bir tek Londra’da değil, dünyanın dört bir tarafındaki gençler üstünde yarattığı etkiyi görmek oldukça gurur verici.”

Namibia Futures’ın yanı sıra FC FUTURES yeni sahalar açmaya, daha çok antrenman uygulaması yapmaya ve yayınlamaya, daha oldukça oyun ekipmanı sağlamaya ve ortaklıklarını daha da genişletmeye devam edecek; böylece FC FUTURES her insana yetişme hedefini sürdürecek.

FC FUTURES hakkında daha çok informasyon edinmek ve antrenman uygulamalarından oluşan parasız dijital kütüphane, FC FUTURES ACADEMY’ye erişmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. FC FUTURES ve UNICEF arasındaki ortaklık hakkında daha çok bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.