DOLAR 31,0806 0.28%
EURO 33,6767 0.06%
ALTIN 2.024,100,37
BITCOIN 15986290,13%
İstanbul
12°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı Sınavla Başasistanlık Ataması Yapacak

Sağlık Bakanlığı Sınavla Başasistanlık Ataması Yapacak

ABONE OL
20 Eylül 2019 17:19
Sağlık Bakanlığı Sınavla Başasistanlık Ataması Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Başasistanlık Kadrolarına atanmak isteyen adayların, bilimsel çalışma ve eserleri Bakanlıkça oluşturulacak komisyon marifetiyle değerlendirilerek başvuruları uygun olanlar belirlenecek. Bakanlık Sınav ile ilgili tarihleri resmi internet sayfasından ilan edecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

-Başvurduğu dalda uzman olmak,

-Kamu görevlileri için terfiine engel hali bulunmamak,

-Açıktan bu kadrolara atanacaklar için 657 sayılı Devlet Memuru Kanununa göre engel hali bulunmamak,

-Başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamaya 180 günden az süre kalmış olmak,

-İngilizce, Almanca, Fransızca dil sınavlarından herhangi birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) ve YÖKDİL Sınavından belge teslim tarihi itibariyle son beş yıl içinde 100 üzerinden 60 ve üzeri puan veya Yükseköğretim Kurulu tarafından uluslararası alanda geçerli sayılan diğer yabancı dil sınavlarından 60 puan barajına denk ve üzeri puan almış olmak.

-Bilimsel çalışma ve eserleri bakımından aşağıdaki şartlardan en az birini sağlamak,

1. Türk Tıp Dizininde kayıtlı dergilerde yayımlanmış, ikisi birinci isim olmak üzere en az üç orijinal araştırma makalesi bulunmak,

2.SCI (ScienceCitation Index), SCI-E (ScienceCitation Index – Expanded), SSCI (SocialScienceCitation Index) veya AHCI (ArtsandHumanitesCitation Index) indeksine kayıtlı dergilerde yayımlanmış birinci isim en az bir orijinal araştırma makalesi bulunmak,

3.SCI (ScienceCitation Index), SCI-E (ScienceCitation Index – Expanded), SSCI (SocialScienceCitation Index) veya AHCI (ArtsandHumanitesCitation Index) indeksine kayıtlı dergilerde yayımlanmış ikisi orijinal araştırma makalesi olmak üzere en az üç yayını bulunmak.

BAŞVURU ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

1.Başvuru dilekçesi: Ek-1 de yer alan dilekçe formunun çıktısı alındıktan sonra el yazısı ile doldurulup imzalanacaktır.

2.Kimlik fotokopisi (Nüfus cüzdanı ya da ehliyet taranıp PDF formatına dönüştürüldükten sonra USB taşıyıcıya yüklenecektir.)

3.Uzmanlık belgesi ya da uzman olduğuna dair onaylı bir belge (belge taranıp PDF formatına dönüştürüldükten sonra USB taşıyıcıya yüklenecektir.)

4.Yabancı dil belgesi (Kamu kurumunda çalışanların yabancı dil belgelerini çalıştığı kurumun amirine, kamu kurumunda çalışmayanların ise bulundukları ilin İl Sağlık Müdürlüğüne onaylattıktan sonra taranıp PDF formatına dönüştürülerek USB taşıyıcıya yüklenecektir.)

5.Bilimsel çalışma ve eser şartlarından en az birini sağlayan yayınların tam metni

Söz konusu eserler taranıp PDF formatına dönüştürüldükten sonra USB taşıyıcıya yüklenecektir.

Eserin SCI (ScienceCitation Index) veya SCI-E (ScienceCitation Index – Expanded)’de olduğunu gösterir dergi künyesi de taranıp PDF formatına dönüştürüldükten sonra USB taşıyıcıya yüklenecektir.

6.Banka Dekontu (taranıp PDF formatına dönüştürüldükten sonra USB taşıyıcıya yüklenecektir.)

Aşağıda belirtilen kurumsal hesaba “Başasistanlık Sınav Başvuru Ücreti” ibaresi eklenerek 900 TL sınav ücreti yatırılacaktır.

Sınav ücretinin yatırılacağı hesap:

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Döner Sermaye İşletme Birimi

Türkiye Halk Bankası Ankara  Söğütözü Kurumsal Şubesi

TR13 0001 2009 4520 0044 0000 14

Hesap No: 44 0000 14

Müşteri No: 23136768

7. Özgeçmiş (yayın çizelgesi) İlan ekinde yer alan “Başvuru Sahibinin Yayın Künyesi” isimli excel tablosu indirilip eksiksiz ve tam olarak doldurulduktan sonra USB taşıyıcıya excel formatında yüklenecektir. Bu belge PDF formatına dönüştürülmeden excel olarak yüklenecektir.

8.Beyan formu Ek-2 de yer alan Beyan Formunun çıktısı alındıktan sonra el yazısı ile doldurulup imzalanacak ve taranıp PDF formatına dönüştürüldükten sonra USB taşıyıcıya yüklenecektir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.