Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
25 Nisan 2019 Perşembe 21:49
Cumhurbaşkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin (Yönetmelik) 8 inci maddesi uyarınca, sözlü/uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 7 sözleşmeli bilişim personeli alınacağını duyurdu.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

Alım ile ilgili detaylı bilgilerin Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yer aldığı sınav için son başvuru tarihi 29 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 18.00 olarak belirlenirken, sınava başvuracak adayların 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı ile son beş yıl içerisinde İngilizce alanında Yabancı Dil Sınavı sınavına girmiş olması gerekecek olup, adayların Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSS P3 puanının %70’i ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın %30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı adayStrateji Bütçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü/uygulamalı sınava çağrılacak.

Sınav Tarihi Yeri ve Değerlendirilmesi

a) Sözlü/uygulamalı sınav, Strateji ve Bütçe Başkanlığı (Necatibey Cad. 110/A Yücetepe/ANKARA) adresinde yapılacaktır. Sözlü/uygulamalı sınav 15 Mayıs 2019 tarihinde başlayacaktır. Ayrıntılı sınav takvimi başvuru sonuçlarının ilan edildiği gün http://www.sbb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

 b) Sözlü/uygulamalı sınav 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

 c) Sözlü/uygulamalı sınavdan 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır. Başarılı sayılanlardan en yüksek puanı alan adaydan başlanarak sınav başarı sırası oluşturulacaktır.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c)Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (b) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak,

f) Erkek adaylar sahabet giriş için askerlikle ilişiği bulunmamak. Muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya 2019 yılı sonuna kadar askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuru yapmak isteyen adaylar Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden ilana dair tüm bilgilere ulaşabilir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.