DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11444500,55%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

BTK Sözleşmeli Personel Alıyor

BTK Sözleşmeli Personel Alıyor

ABONE OL
5 Kasım 2019 21:52
BTK Sözleşmeli Personel Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam etmek üzere yazılı ve sözlü sınav yoluyla 120 Bilişim Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

Başvuru Tarihleri

Söz konusu alımlar için başvurular 20 Kasım 2019 Çarşamba günü başlayacak olup, 29 Kasım 2019 Cuma günü sona erecek.

Alım Yapılacak Bölümler ve Görevlendirilecek İller

Sosyal Bilimler alanında en az dört yıllık lisans öğrenimi veren fakülte ve yüksek okulların Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme Fakülteleri veya bölümleri mezunları arasından Ankara Merkez Teşkilatına 18, İzmir ve Erzurum illerine 2, Mersin ve Diyarbakır illerine 1 personel alımı gerçekleştirilecek.

Hukuk alanında Hukuk Fakültesi mezunlarından Ankara Merkez Teşkilatına 13, İzmir, Mersin ve Samsun illerine 1 personel alımı gerçekleştirilecek.

Mühendislik alanında Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunlarından Ankara Merkez Teşkilatına 16, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Mersin ve Samsun illerine 1 personel alımı gerçekleştirilecek.

Mühendislik alanında Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Telekomünikasyon Fakülteleri veya bölümleri mezunlarından Ankara Merkez Teşkilatına 24, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Mersin ve Samsun illerine 4 personel alımı gerçekleştirilecek.

Mühendislik alanında Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarından Ankara Merkez Teşkilatında görevlendirilmek üzere 15 personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

Sınava katılmak isteyen adaylarda

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,

b) En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

c) 2019 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1984 ve sonraki tarihlerde doğanlar).

ç) 2018 ve 2019 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), alanlara göre aşağıda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlar arasında alanlar itibarıyla yüksek puandan düşük puana doğru yapılan sıralama sonucunda;

-Sosyal bilimler alanında, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile başvurduğu ilin kadro sayısının 20 katı,

-Hukuk alanında, KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile başvurduğu ilin kadro sayısının 20 katı,

-Mühendislik alanında, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile başvurduğu ilin kadro sayısının 20 katı aday arasına girmesi gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuru yapacak adayların öncelikle kariyer.btk.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak elektronik ortamda göndermeleri gerekecek. Adaylar ayrıca;

a) Başvuru formunun bilgisayar çıktısının imzalı ve fotoğraflı sureti,

b) Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği (e-devlet çıktısı kabul edilir, denkliği olanlar denklik belgesini de ibraz etmelidir.),

c) KPSS sonuç belgesi

ile başvurularını 20 – 29 Kasım 2019 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekir. Posta ile yapılan başvurularda, istenilen belgelerin Kuruma en geç son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adayların, diploma denkliğinin Yükseköğretim Kurulunca kabul edildiğini gösterir belgenin aslını veya kurumca onaylı örneğini de başvuru belgelerine eklemeleri gerekir.

Başvuru esnasında, adaylardan istenen belgelerin asılları ibraz edilmek kaydı ile fotokopileri de tasdik edilerek kabul edilir.

Posta ile başvuru yapacak adaylar, belgelerin noter onaylı suretleri veya asılları ile başvuruda bulunabilirler. Adayların belgelerin asıllarını talep etmeleri halinde, ilgili evrakların fotokopileri Kurum tarafından tasdik edilerek asılları adaya iade edilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.