Gazeteci Erk Acarer, Türkiye’de yaşayan iki Ürdünlünün organ ticareti yaptığını belirterek Türkiye vatandaşlarının organlarını satın aldıklarını öne sürdü.

Usta Gazeteci Acarer’in ortaya attığı iddia gündeme bomba şeklinde düştü.  Konu hakkında hemen hemen Sağlık Bakanlığı bir izahat yapmadı. Organ kaçakçılığının Ürdün birimlerinin Türkiye’deki yetkililere haber vermesiyle ortaya çıktığını iddia eden Acarer, iki Ürdünlünün düzgüsel yollarla Türkiye’ye girdiğini ve biri İstanbul biri de Ankara olmak suretiyle antak kalma sağladıları iki hususi hastanede nakil operasyonları yapıldığını söylemiş oldu.

İkamet İzinleri Yok

Sosyal medya hesabından belgeleri paylaşan Acarer, iki Ürdünlüden birinin Ankara Esenboğa, ötekinin de İstanbul Sabiha Gökçen’den 2021 senesinde Türkiye’ye giriş yaptığını ifade ederek, “Bu kişilerden bir Amer Abdül Mno(40), diğeri ise Muhammed Naim Abdülhafez(43). Bu 2 kişinin de Yabancılara Mahsus İşlemler (YABİS) sisteminde kayıtları var fakat ikamet izinleri yok” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)