Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN) hukuk birimi yönetimsel izinlerin toplam emek harcama süresinden düşülmesi icap ettiğini belirterek, aksi yöndeki uygulamaların hukuka aykırı bulunduğunu altını çizdi. Sendika, bu mevzuda mesele yaşayan üyelerine lüzumlu hukuki desteği sağlamak için harekete geçti.

HEP-SEN yönetimsel izin mevzusunda izahat yapmış oldu

HEP-SEN’den meydana getirilen açıklamada, yönetimsel izinlerin toplam emek harcama süresinden düşülmemesi durumunda hukuka aykırılık oluşacağı açıklandı. Sorun yaşayan üyelerin mesai puantaj cetveli ve fazla mesai bordroları ile beraber sendikanın hukuk birimine başvurmaları halinde lüzumlu hukuki desteğin sağlanacağı ifade edildi.

“Üyelerimizin yanındayız”

Sendika, üyelerinin haklarını koruma mevzusunda kesin olduklarını ve her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti. HEP-SEN’den meydana getirilen açıklamada, “İdari izinlerin toplam emek harcama süresinden düşülmesi gerekmektedir. Aksi yöndeki uygulamalar hukuka aykırıdır. Sorun yaşayan üyelerimiz, mesai puantaj cetveli ve fazla mesai bordroları ile beraber hukuk birimimize başvurmaları halinde lüzumlu hukuki destek tarafımızca sağlanacaktır” denildi. HEP-SEN, bu mevzuda yaşanmış olan mağduriyetlerin giderilmesi için üyelerinin yanında olmaya devam edeceğini altını çizdi.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)