HEP-SEN Konya’da çalmış olduğu vazife yeri 5 kez değiştirilen hemşire hakkında hukuk mücadelesi başlattı. Hemşirenin çalmış olduğu vazife yerlerinde sistemle ilgili haksızlıkları gündeme getirmiş olduğu için sürüldüğünü kaydeden HEP-SEN yetkilileri, “Türkiye’nin neresinde olursa sağlık mensuplarının yaşamış olduğu hukuksuzluklara karşı dik duruşumuzu sergileyeceğiz” dedi.

Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli iken rotasyon sebebiyle pandemide covitli hastalara baktığını özetleyen hemşire, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na konuştu. “Pandemiden sonrasında Meram Hastanesine dönmemiz gerekirken Konya Kent Hastanesinde çalışacağım söylendi. Kent Hastanesinde Nöroloji servisinde göreve başladım. Burada yetki dışı işler yaptırılıyordu. Haksızlıklara göz yummadığım için kendi isteğimle aynı hastanedeki Yetişkin Acil Servisine geçtim. Burada görevli sorumlular ‘yetki dışı’ işler yaptıkları için yerlerine iki Acil Tıp Teknisyeni geldi. Ben de ATT arkadaşları görevli olarak kabul etmedim. Daha sonrasında Dahiliye Servisi’nde görevlendirdiler. Geriatri Servisinde (Dahiliye 2) çalışmaya başladım. Dahiliye Servisinde bir görevli hemşirenin yapmış olduğu usulsüzlüklerini idareye bildirdim”

Yenidoğan Servisinde Görevli Doktorlar Gece ve İcap Nöbetlerine Gelmiyorlardı !

Dahiliye Servisinden Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi görevlendirildiğini özetleyen hemişre, “Bu hastanede Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde görevlendirildim. Serviste görevli doktorlar hafta içi ve hafta sonu nöbetlerine gelmiyordu. Şu sebeple doktorun müdahale etmesi ihtiyaç duyulan durumlar oluyordu. Tutanak tutunca Kan Alma Birimine verdiler. Kan almada çalışırken üzerime geldiler. Deprem bölgesine ailemin yanına gitmiştim. 5 ŞUbatta Amcamın eşi vefat etti, senelik izin alıp Kahramanmaraş’a gittim. 8 Mart Emirgazi Toplum Sağlığı Merkezine çıktı. Konya’dan direkt vasıta yok. Haftasonu vasıta dahi yok. Memur arkadaşlara rica edip seyahat yapıyorum. Maaşım 26’sında yattı. 15’nde yatması gerekirken” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)