Genç Sağlık Sendikası, sahanın sorunlarını dinlemek, çözüm önerileri geliştirmek amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde saha ziyaretleri gerçekleştirmiş oldu. 

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, Türkiye genelini kapsayan ziyaretler kapsamında İl Sağlık Müdürlükleri, Hastane yönetimleri, birinci basamak birimleri, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerinin yetkilileri ziyaret edilerek, sağlık ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarının mesele ve taleplerini dinlediklerini söylemiş oldu.  Sendika üst yönetimi ve il temsilciliklerinin 81 ilde meydana gelen Saha Emek vermesi için adeta seferber bulunduğunu vurgulayan Kaya, “Genç Sağlık Sen olarak koltuklarında oturan, sahanın problemlerinden uzak bir sendika olmadık, olmayacağız. Değerli genel merkez yöneticilerimizinn ve il temsilciliklerimizdeki yetkillilerimizin katılımıyla 81 ilde sağlık ve aile ve toplumsal hizmetler iş kollarındaki yetkililerimizi ziyaret ettik. Sahanın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi yetkililere aktarma fırsatı bulduk” dedi. Saha çalışmalarının aralıksız süreceğini belirten Kaya, üyelerine ve sağlık ve aile ve toplumsal hizmetler kolunda çalışanlarla beraber sorunlara çözüm üretmeye, personellerin toplumsal ve mali haklarını geliştirmeye devam edeceklerini söylemiş oldu. 

Yoğun İlgi ile Karşılaştık 

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında sağlık çalışanlarının mesele ve talepleri dinlenerek ortak çözümler hakkında istişarede bulunduklarını özetleyen Kaya, “Yoğun ilgi ile karşılanan sendika heyeti, gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini sunarak; sağlık çalışanlarının ekonomik, toplumsal, kültürel ve demokratik hak ve menfaatlerini hakkaniyet ve eşitlik ilkelerine bakılırsa korumak ve geliştirmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Kaya, ziyaretleri kapsamında sendika yetkililerini kabul ederek, sorunları ve çözüm önerilerini dinleyen ve beraber emek verme gayreti içinde olan kamu yöneticilerine de teşekkür etti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)