Sağlık turizmi; insanların sağlıkla ilgili hizmet almaları için yaşadıkları ülkeden başka bir ülkeye gitmesini ifade ediyor. Sağlık hizmetleri ve sağlık teknolojisinin gelişmiş olmasından kaynaklı olarak dünyanın çeşitli ülkeleri tercih edilirken, Türkiye son yıllarda sağlık hizmetleri alanında büyük başarılara imza atarak gelişmiş ülkelere rakip hale geldi.

Türkiye; iklimi, denizi, kumsalları, termal kaynakları, Thalassoterapi şu demek oluyor ki deniz suyunun bir tedavi şekli olarak kullanılması olanakları, ormanları, yaylaları yanında ulaşım kolaylığı yardımıyla medikal gezim ve alternatif sağlık turizmi için ideal bölgeler içinde yerini aldı. Türkiye, dünyanın dört bir yanından çok sayıda hastanın tedavi merkezi haline geldi. Find Doctor in Turkey Sağlık Turizmi Kurucu Ortağı ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Temsilcisi Özlem Özkulak, sağlık turizmi elçisi olarak Türkiye’nin Sağlık Turizmi için önemli çalışmalara imza atıklarını söyledi.

Genel Tarama İçin Türkiye’ye Geldiler 

Uluslararası yüzlerce hastaya Türkiye’de sağlık hizmeti alma ve tedavi olma fırsatı sunan Özlem Özkulak, Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey John Manjang ve UGİF Uluslararası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore’un tedavi için Türkiye’yi Türk hekim ve hastanelerini tercih ettiğini açıkladı. Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey John Manjang ve UGİF Uluslararası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore’un genel checkup için Türkiye’ye geldiği açıklandı. İstanbul, Bayrampaşa’da özel bir hastanede muayene ve tahlilleri meydana getirilen Fatou Jallow Senghore’nin göz tedavisi için ve Rohey John Manjang’ın da bazı tedavileri için bu hastanede buluşma oluşturulduğu açıklandı.

Türk Hastanesi İstiyoruz

Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey John Manjang ve UGİF Uluslararası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore aldıkları sağlık hizmetinden mutlu olduklarını söyledi. Türkiye’ye ilk kez geldiğini ifade eden Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey
John Manjang, aldığı sağlık hizmetinden çok memnun olduğunu ve aynı kalitede hizmet veren bir Türk hastanesinin ülkesinde olmasını çok istediğini belirtti.
Tedavi planı için yeniden geleceklerini ifade eden UGİF Uluslararası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore ise gözü ile ilgili önerilen tedaviyi ülkemizde tamamlamaya karar verdiğini kaydetti.

Sağlık Turizmi Adına Bir Fazlaca Projeye İmza Attık

Türkiye’nin sağlık Turizmi karnesini yükseltmeye devam edeceklerini ifade eden Find Doctor in Turkey Sağlık Turizmi Kurucu Ortağı ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Temsilcisi Özlem Özkulak, “Find Doctor in Turkey kurucu ortağıyım 6 senedir faaliyetteyiz. Markamızla hekim ve hastanelerimizi dünyada tanıtan bir platform hayata geçirdik. Sağlık turizmi adına birçok projeye imza attık. Türkiye’de ilk aşırı kiloluluk fuarını yaptık. Aynı zamanda Türkiye Sağlık Turizmi Derneği temsilcisiyim. Derneğimizin faaliyetleriyle ülkemizi birçok ülkede sağlık turizmi alanında tanıttık ve tanıtmaya devam ediyoruz. Özel yada devlet kanadında görevli olan internasyonal sağlık yetkililerine, gerek ülkemize çağrı ederek, gerekse o ülkelere giderek ülkemizin sağlık kapasitesini anlatıyoruz. Başta İzmir, İstanbul olmak üzere, bazı illerimizdeki hastanelerimizi sağlık turizmi kapsamında internasyonal alanda yetkin olduklarının duyurulmasında önemli çalışmalar yaptık ve hayata geçirmeye devam ediyoruz.” Dedi.

Çözüm Ortaklığı 

Find Doctor in Turkey ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği olarak yaptıkları çalışmalar için sağlık turizmi sektöründe yer edinen paydaş ve iş ortağından, sağlık turizminin başarısına katkılarına dair birçok pozitif yönde bildiri aldıklarını kaydeden Özlem Özkulak, “Tecrübemizle yüzlerce internasyonal hastamızın ülkemizde sunulan kaliteli sağlık hizmetlerinden ve tedavilerinden faydalanmalarını sağladık. Türkiye’de sağlık turizmi çerçevesinde konuk ettiğimiz her insanın evinde hissetmesini sağladık. Bu nedenle sağlık turizminin internasyonal markası haline geldik. Medikal gezim alanında etkinlik gösteren firmamız (Türkiye’de Doktor Bul), ülkenin birçoğu internasyonal akreditasyona haiz yüksek kaliteli sağlık tesislerine hastaların hastaneye yatışlarını kolaylaştırmaktadır. Türkiye’de onurlu misafirperverliğimiz ve özel ilgimizle sağlık turizminde en kaliteli ve en iyi yolları uygun maliyetlerle sunuyoruz. Öncelikle; Ameliyat dışı zayıflık, Mide balonu ve botoks, Saç ekimi, Estetik, Diş tedavileri, Transplantasyon, Onkoloji, Göz tedavileri, Tüp bebek benzer biçimde alanlar başta olmak üzere Türkiye’deki en iyi doktoru bizimle bulmak, en kaliteli sağlık hizmetine ulaşmak bizimle mümkün. Biz en iyi hastane ve en iyi doktorlar ile çözüm ortaklığı yapıyoruz” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)