Eczanede sertlik ! İstanbul Kartal’daki Eczacı Mustafa Erbaş, eczaneye gelen bir kişi tarafınca fizyolojik şiddete maruz kaldı.

Türk Eczacıları Birliği eczacının iş göremezlik raporu aldığını belirterek,   Son dönemde meslektaşlarımızın uğramış olduğu sertlik vakalarındaki artış mühim boyutlara ulaşmış durumdadır. Halk sağlığı hizmeti sunan, birinci basamak sağlık danışmanı olan meslektaşlarımızın maruz kaldıkları sertlik vakalarını kınıyoruz. Yetkilileri bir an ilkin ihtiyaç duyulan önlemleri almaları mevzusunda bir kez daha göreve çağrı ediyoruz. Türk Eczacıları Birliği olarak saldırıya uğramış meslektaşımıza, eczane çalışanlarımıza ve tüm camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” şeklinde izahat yapmış oldu.

Yanlış Halk Sağlığı Politikaları

CHP Sağlık Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, ise şiddetin boyutlarının eczacılara kadar uzandığını belirterek, “Yanlış sağlık politikaları ile beraber yüksek enflasyon, artan fiyatlar ve cezasızlık politikaları gece gündüz #halksağlığı hizmeti veren eczacılarımızı hedef haline getirdi. Yaşanan sertliği kınıyor, faillerin bir an ilkin cezalandırılmalarını bekliyor, sertlik mağduru eczacımıza, çalışanlarına ve #eczacılık camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.