Cerebral Palsy Türkiye’den Ufaklıklara İki Yeni Kitap: Empati ve Farkındalık İçin Bir Adım

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye, çocuklarda empati duygusunu geliştirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan Çocuk Kitapları Serisi’ne iki yeni kitap daha ekledi. “Çiftlikte Doğum Günü” ve “Benim Renklerim ve Harflerim” adlı kitaplar, ufak yaşlarındaki okuyucuları eğlendirirken Cerebral Palsy hakkında da bilgilendiriyor.

“Çiftlikte Doğum Günü”nde Cerebral Palsy’li Müjde’nin dostlarıyla çiftlikte geçirdiği keyifli bir doğum günü macerasını okuyoruz. “Benim Renklerim ve Harflerim”de ise anasınıfına başlamadan ilkin kaygı yaşayan Hemiplejik Cerebral Palsy’li Deniz’in anasınıfındaki öğretmenlerinin desteğiyle renkleri ve harfleri keyifli bir halde keşfetme yolculuğuna şahit oluyoruz.

Kitaplardan elde edilmiş gelir depremden etkilenen evlatların hususi eğitim ve fizyoterapi hizmetleri için kullanılacak.

Cerebral Palsy Nedir?

Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası yada doğum sonrası dönemde hasar görmesiyle oluşan, bebeklik ve çocukluk döneminde en sık rastlanan fizyolojik engellilik durumudur.Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye Hakkında:

  • Türkiye’de Cerebral Palsy (CP) mevzusunda en geniş hizmet yelpazesine haiz ilk ve tek müessese.
  • Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sunuyor.
  • Meslek sahibi olmaları ve toplumsal hayatta daha çok yer almaları için faaliyetlerde bulunuyor.
  • İstanbul Atakent’de 35 dönümlük alan üstüne kurulu kampüste Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve Aile Danışma Merkezi bulunuyor. 50. yılını dolduran Vakıf, 30 binden fazla çocuk ve ailesine hizmet verdi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)