T.C. Emek harcama ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocuk sahibi olup çalışan bayanlara destek projesi kapsamında 325 avro destek verileceğini deklare etti. Bakan Işıkhan X Platformu’ndan yapmış olduğu açıklamada: “Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emek verme yaşamının her kademesinde hanımefendileri destekleme mevzusunda, annelerin çocuk bakım sorumlulukları sebebiyle istihdamdan uzaklaşmalarını önlemek amacıyla yürütülen projede, kayıtlı istihdamda kalmaları sağlanıyor” dedi.

325 Avro Destek

Projenin ikinci süreci için başvurular bugün itibarıyla başladı. Ankara, İstanbul ve İzmir’de yaşayan ve projeye dahil olan annelere 12 ay süresince aylık 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak.

7 Bin Kadın Faydalanacak

Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvik edilmesini de hedefleyen bu projeden toplam 7 bin hanım yararlanacak. Proje, annelerin emek verme hayatında kalmasını desteklerken evlatlarının da güvenli ellerde olmasını sağlıyor.

Başvuru Bilgileri

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvurular,  Başvuru Linki üstünden e-Devlet vesilesiyle yapılacak. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)