22-26 Mayıs tarihleri içinde KKTC’de gerçekleşecek 59. Türk Pediatri Kongresi’ne 2 binden fazla katılımcının katlıması umut ediliyor.

59. Türk Pediatri Kongresi kapsamında Beslenme, Bağışıklama, İnteraktif Pediatrik Acil, Çocuk Yoğun Bakım, Pediatrik Dermatoloji ve Alerji mevzuları ele alınacak. Kongrede öte taraftan Pediatristlerin Kaleminden Çocukluk Öykülerimiz adlı öykü yarışması düzenlenecek.  Türk Pediatri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Haluk Çokuğraş yapmış olduğu açıklamada, “Bu yıl kongremizin teması ‘Çocuklar Masumdur’ olarak belirledik. Yeryüzünde birer melek olan evlatlarımızın yaşamı günümüzde Filistin’de ve dünyanın değişik köşelerinde savaşla, soykırımla, yoksulluk, ayrımcılık ve fena işlem ile tehdit altında. Tüm bu gelişmeler insanım diyen her insanın canını acıtıyor. Bundan dolayı, çocuklar yaşamlarının her döneminde hem gövde hem de ruh sağlığı açısından tüm olumsuzluklardan korunmalıdır bilinci ile hareket eden Türk Pediatri Kurumu olarak tüm çocuk hekimlerini sesimize seslerini katmaya çağrı ediyoruz” dedi.

Çocuklar Geleceğimizin Umudu

Kongre Başkanı Prof. Dr. Özgür Kasapçopur ise şunları söylemiş oldu, “Çocuklar geleceğimizin umudu, bugünden yarına uzanan ellerimiz… Minicik elleri ve yürekleri ile bizleri kucaklayıp gelecek güzel günlere, en güzel düşlere götürüyor, güzelliklere ve iyiliğe olan inancımızı artırıyorlar. Bu güzel ülkenin sayıları 6 bini gören çocuk hekimleri olarak tek gayemiz ise çocuklarımızı yaşamın her alanında korumak, her türlü haklarını korumak için çaba sarfetmek ve özetlemek gerekirse onların yaşam içindeki avukatları olmak

Kongreye ilişkin detaylı informasyon için: