Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İçin Talep Toplama

ABONE OL
4 Ağustos 2023 20:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL
2023 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İçin Talep Toplama

2023 Yılı 2.Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası için talep toplanacaktır.

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihindeki ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine bakılırsa Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile öteki kamu kurum ve kurumlarının gereksinimleri için, tıpta uzmanlık mevzuatına bakılırsa uzman olanlar ile uzman hekim, uzman diş tabibi ve hekim unvanlarında talep toplanacaktır. (Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.)

  

AÇIKLAMA

Kura başvurusu için, duyuru metni ve kura takvimi https://yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kuraya ilişkin usul ve esaslar duyuru metninde belirtilecektir. Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üstünden duyuru metninde belirtilen tarihler içinde yapılacaktır.

Bu ekrandan yapılacak talepler, bir tek münhal yer tespit çalışmalarına destek olmak amacıyla kullanılacak olup, müracaat yerine geçmeyecektir.

Talepler 11.08.2023 (Saat 23:59) geçmişine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi mecburi değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir. 

Talep bildirimi E-Devlet şifresi ile Personel Bilgi Sistemine (https://pbs.saglik.gov.tr/) giriş yapıldıktan sonrasında, ana sayfada yer edinen Talep Oluştur butonuna basılarak açılacak ekranda istenilen bilgiler doldurularak kaydedilecektir.

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.