Sağlık Bakanı 12 Bin Personel Alımı Tarihini Açıkladı

ABONE OL
5 Temmuz 2019 14:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 sağlık çalışanının alımının yapılacağını duyurduğu günden bu güne iş bekleyen sağlıkçıların gözü kulağı Sağlık Bakanlığı’nın alımının yapılacağı tarihe çevrilmişti. Nihayet o tarih belli oldu. 12 Bin sözleşmeli personel alım tarihini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hasebından duyurdu. Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı duyuruda şu bilgileri verdi. 

İlk etapta 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. 

SAĞLIK PERSONELİ ATAMA ŞEKLİ;

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan bilgiye göre, Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacak. 12 Bin sağlık personeli alımı için Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yayımlanacak.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN DUYURUSU;

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.