Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
15 Mart 2019 Cuma 14:00
KPSS 2018/4 ve KPSS 2018/5 Sağlık Personelinin Atamaları Yapılıyor

Sağlık Bakanlığı, KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması, arşiv araştırması ve sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvurularını yaptıktan sonra atama işlemleri Bahsegel başlatılacak.

Sözleşmeli sağlık personeli atama başvuruları ne zaman ve ne şekilde yapılacak;

Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular 06.03.2019 – 21.03.2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte Ek-3 formunda belirtilen birimlerde kurulan komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir. (örneğin; Gaziantep 8 Nolu acil sağlık hizmetleri istasyonuna yerleşenler başvuru evraklarını Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyona teslim edecek.)

Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

Adayların, (Ek-1 Diploma aslı veya noter onaylı örneği, diplomanın henüz düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre düzenlenmiş, daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgeler, Mezuniyet durumunu gösteren mezun belgesi, Lisans ve Ön lisans mezunları için, KPSS-2018/4 veya KPSS-2018/5 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı, 2 adet vesikalık fotoğraf ve mal bildirim beyannamesi doldurulup kapalı zarf içinde teslim edilecektir.) belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 21.03.2019 tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebilecektir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet biriminde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan bir birimde göreve başlatılacaktır.

Atanma şartlarını haiz olduğu tespit edilenler, 5510 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılarak göreve başlatılacak, atanma şartlarını haiz olmayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı bilgi verilecektir.

Atanma şartlarını taşıyanlar için,  son göreve başlama tarihi 22.03.2019 günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

Başvuru yapmayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedeceklerdir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.