DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21043020,85%
İstanbul
14°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

87. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Çekiliyor

ABONE OL
25 Mayıs 2019 12:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’na göre yurt içinde veya yurt dışında öğrenimlerini tamamlayarak tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlardan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde (https://yhgm.saglik.gov.tr) ismi ilan edilenler için aşağıdaki bilgiler ve ilan edilen takvim çerçevesinde noter huzurunda bilgisayar ortamında kura ile yerleştirme işlemleri yapılacaktır.

Başvuru Esaslarının Nasıl Yapılacak

Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

Başvuracak adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabileceklerdir.

Adaylar PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra tercih formunun çıktısını imzalayarak göndereceklerdir.

Vakıf üniversitelerinden mezun olan tabip ve uzman tabipler, İlk defa ataması yapılacak olan tabip ve uzman tabipler, İstifa sonrası yeniden atanma talebinde bulunan tabip ve uzman tabipler’in 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) 8. alt bendi “Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.”

hükmü gereğince, hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak olup, güvenlik soruşturmaları ve/veya arşiv araştırmaları sonuçlandıktan sonra atamaları yapılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananların ataması yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

Başvurusunu yapan adaylar evraklarını ilan edilen takvim çerçevesinde; T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya /ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edebilirler.) Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir. Adaylar adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçelerini veya (www.turkiye.gov.tr) internet adresi üzerinden temin edecekleri Adli Sicil Belgesini tercih formlarıyla birlikte ilan edilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığına göndereceklerdir.

Tercih bildirmeyen, hatalı form gönderen, tercihlerine yerleştirilemeyen, tercih formu imzasız olan ve tercihleri geçersiz sayılanlar boş kalan münhal yerlere genel kura ile yerleştirileceklerdir.

Atamaya esas teşkil edecek diğer belgeler ise yükümlülerce göreve başlarken çalıştıkları birime teslim edilecektir.

E-Göreve Başlarken Teslim Edilmesi Gereke Atamaya Esas Belgeler

1) Mal Bildirim Formu

2) Vesikalık Fotoğraf (6 adet, son altı ay içerisinde çekilmiş)

3) Askerlik Durum Belgesi

4) Adli Sicil Belgesi veya Adli Sicil Beyan Dilekçesi

5) Sağlık Raporu (657 sayılı Kanunun 48 inci maddesi hükmü gereği hekimlik

yapabileceğine dair tek hekimden alınan Sağlık Raporu)

87. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) Kurası Takvimi

24 Mayıs 2019 Cuma – 31 Mayıs 2019 Cuma Saat 18: 00’ e kadar PBS üzerinden; Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası’ ön başvurularının yapılması.

13 Haziran 2019 Perşembe Saat 18: 00’e kadar Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası Ön Başvuru Formları ve belgelerinin son geliş tarihi,

26 Haziran 2019 Çarşamba ‘Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası’ ön başvuru durumları kabul edilenlere ait münhal yerler ve Genel Kuraya ait münhal yerlerin ilanı,

26 Haziran 2019 Çarşamba–28 Haziran 2019 Cuma Saat 18: 00’e kadar PBS üzerinden; tüm adaylar için tercih başvurularının yapılması,

03 Temmuz 2019 Çarşamba Saat 18: 00’e kadar Tüm adayların tercih başvuru evraklarının son geliş tarihi,

05 TEMMUZ 2019 CUMA KURA TARİHİ Yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.