2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Atamaya Esas Belge Verme Süreci Uzatıldı

ABONE OL
5 Mayıs 2019 23:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği üzere,  Sağlık Bakanlığı uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı için sağlık hizmetleri temel kanununun ek birinci maddesi ile kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan kura ile atanacak bazı sağlık personelinin atama usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik hükümlerine göre sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacağını duymuştu.

Noter Huzurunda Kuralar Çekildi

2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama ve yerleştirme kuraları noter huzurunda çekildi.

Ayrıca,  Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu duyuruda, 2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası sonucu, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına yerleşenlerden, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların atamaları yapılmıştır.

Ataması yapılanların listesi Bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlanmıştır. Göreve başlama işlemleri için bu ilanın yayımlandığı tarihten itibaren en geç otuz gün içinde yerleştiği birime şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Atamaya Esas Belge Verme Süresi Uzatıldı

Sağlık Bakanlığı, 2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası sonucu, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına yerleşenlerin atamaya esas belge verme süreci 15 Mayıs 2019 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.