DOLAR 28,8681 -0.26%
EURO 31,4921 -0.97%
ALTIN 1.887,85-0,70
BITCOIN 10905010,03%
İstanbul
16°

KAPALI

06:30

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı Tüm Yıllık İzinleri Durdurdu

Sağlık Bakanlığı Tüm Yıllık İzinleri Durdurdu

ABONE OL
14 Mart 2020 10:32
Sağlık Bakanlığı Tüm Yıllık İzinleri Durdurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı COVİD – 19 salgını sebebiyle mazeret izinleri hariç olmak üzere bütün Bakanlık personelinin yıllık izinlerini ikinci bir emre kadar durdurduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından yayınlanan resmi yazıda “Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVİD-19 salgını sebebiyle yukarıda belirtilen izinler ile ilgili mevzuatında düzenleme altına alınan yasal mazeret (Evlilik, ölüm, analık, hastalık ve refakat) hariç Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan bütün personelin, ikinci bir emre kadar yıllık izinleri durdurulmuştur”  ifadelerine yer verildi.

Bakanlık Tarafından Alınan Karar Yazısı

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünce 13.3.2020 tarih ve E.12362 sayı ile yayımlanan Genelge uyarınca;

1-Yurtdışında bulunan kamu görevlilerinin yurda dönüş tarihinden itibaren 14 gün evde tecrit oldukları sürenin mesai günlerine tekabül eden kısımlarında idari izinli sayılmışlardır.

2-Hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelli olarak istihdam edilenle, yönetici pozisyonda istihdam edilenler hariç olmak 60 yaş ve üzerinde olanlar, dezavantajlı grupta bulunanlar (bağışıklık sorunu olanlar, kanser hastaları, kronik solunum yolu hastaları, obezite ve diabet, kalp damar hastaları, organ nakli olanlar, kronik hastalar) 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 12 gün idari izinli sayılmışlardır.

3-Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında yürütülen faaliyetlerin devamını sağlayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınması ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla okul öncesi veya ilköğretimde çocuğu bulunan kadın çalışanların yıllık izin taleplerinin öncelikle karşılanması, yıllık izin hakkı bulunmayanlar için mazeret izinlerinin kullandırılması uygun görülmüştür.

4-Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVID-19 salgını sebebiyle yukarıda belirtilen izinler ile ilgili mevzuatında düzenleme altına alınan yasal mazeret izinleri (Evlilik, Ölüm, Analık, Hastalık ve Refakat) hariç Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında çalışan bütün personelin, ikinci bir emre kadar yıllık izinleri durdurulmuştur.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

                                                                                                                                             Dr. Fahrettin KOCA

                                                                                                                                                   Sağlık Bakanı  

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.