DOLAR 28,9367 0.03%
EURO 31,9014 0.28%
ALTIN 1.903,610,37
BITCOIN 10997352,22%
İstanbul
15°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Yapacak

ABONE OL
31 Ocak 2020 23:54
Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı  merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında görev yapmakta olan personel için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Görevde Yükselme Sınavı yapılacağını açıkladı.

Bakanlık, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının  Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirileceğini, görevde yüselmeye tabi kadroların Şef için 200 kadro, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni için 850 kadro, Memur için 650 kadro ve Şoför için 300 kadro olmak üzere toplam 2000 kadro olarak belirledi.

BAŞVURU ŞEKLİ VE BAŞVURU TARİHİ

Başvuracak adayların, Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 03-14 Şubat 2020 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmek zorundalar.

SINAVA KİMLER GİREBİLECEK?

Sağlık Bakanlığında görevli kamu personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına girebilmeleri için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68’inci maddesinin (B) bendinde belirtilen hizmet şartlarını taşımak ve Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında en az 2 (iki) yıl çalışmış olması gerekmekte.

ŞEF KADROSUNA BAŞVURMAK İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKMEKTE?

Bakanlık personelin görevli personelin şef kadrosuna başvurması için en az 2 (iki) yıllık yüksekokul mezunu olması gerekmekte.

VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ KADROSUNA BAŞVURU ŞARTLARI

– En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak,

– Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı en az 120 saat süreli bilgisayar kullanım belgesine sahip olmak veya okulların bilgisayar bölümünden mezun olmak ya da okullardan iki dönem bilgisayar eğitimi aldığını belgelemek,

MEMUR KADROSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Adayların memur kadrosuna başvurabilmeleri için en az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olması gerekmekte.

ŞOFÖR KADROSU BAŞVURULARI

Şoför kadrosuna başvurmak için dayların, en az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmaları ve B, C, D, E tip sürücü belgesinden birine sahip olmaları gerekmekte.

SINAV TARİHİ

Sağlık Bakanlığı, merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında görevli personeli için Görevde Yükselme Sınavını 19 Nisan 2020 tarihinde 81 il merkezinde Saat: 15.00’da gerçekleştirecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.