DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 722174-0,21%
İstanbul
27°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kalkmalı

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kalkmalı

ABONE OL
3 Mayıs 2019 19:44
Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kalkmalı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaklaşık 110 bin memurun istihdam edildiği Yardımcı Hizmetler Sınıfı; kamu kurum ve kuruluşlarında her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapma gibi görevlerin yerine getirildiği sınıftır. Ayrıca bu sınıf, her kurumun kendi bünyesinde görevlendirdiği ve ana hizmet birimlerine yardımcı olduğu bir sınıftır.

Görev tanımı göz önüne alındığında bu sınıfta kamuya hizmet veren çalışanların net bir görev dağılımının ve tanımının olmaması, 657’ye tabi olmalarına rağmen diğer hizmet sınıflarında memur kadrosunda görev yapan kamu çalışanlarından farklı olarak çay getirme, temizlik işleri, bir takım angarya işlerinde görevlendirilmeleri bu sınıfta istihdam edilen personellerin temel sorunlarını oluşturmaktadır. Ayrıca bu sınıfın kamuda ek göstergesi olmayan tek sınıf olması başlı başına bir sorun teşkil etmesi bakımından ciddi önem arz etmektedir. Bu ve bunun gibi birçok sebepten ötürü kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfının kalkması ortaya çıkan hak kaybı sebebiyle zorunlu hale gelmektedir.

Kamudaki Hizmet sınıfları

Genel İdare Hizmetleri Sınıfı

Teknik Hizmetler Sınıfı

Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri

Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı

Avukatlık Hizmetleri Sınıfı

Din Hizmetleri Sınıfı

Emniyet Hizmetleri Sınıfı

Jandarma Hizmetleri Sınıfı

Sahil Güvenlik Hizmetleri Sınıfı

Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı

Milli İstihbarat Hizmetleri Sınıfı

Yardımcı Hizmetler Sınıfı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.