13 Ocak 2020 Pazartesi 22:15
Engelli ve Devlet Koruması Altındaki Çocukların Devlet Dairelerine Yerleştirilmeleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 09 Ocak 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleştirilen engelli ve yetiştirme yurtlarında okuyan Devlet koruması altında olan gençlerin kamu kurumlarına yerleştirilmelerine ilişkin kuralar çekilmişti.
Sağlık Bakanlığı, bu kapsamda taşra teşkilatı kadrolarına 2828 Sayılı Kanun kapsamında aday memur statüsünde yerleşenlerin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları İl Sağlık Müdürlüklerince alınacağını açıkladı.

KURA SONUCU GÖREVE BAŞLAMA BAŞVURU TARİHLERİ

Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular; 13 Ocak 2020 - 24 Ocak 2020 tarihleri arasınd istenilen belgelerle birlikte en geç 31 Ocak 2020 tarihi mesai bitimine kadar yerleşmeye hak kazandığı İl Sağlık Müdürlüğüne başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ayrıca, İl Sağlık Müdürlüklerince alınan başvurular ve eki belgeler EBYS üzerinde tarandıktan sonra üst yazı ile eksiksiz bir şekilde 31/01/2020 tarihine kadar İl Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilecek memur eliyle Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Diğer Hizmet Sınıfları Atama Dairesi Başkanlığına imza karşılığında teslim edilecektir.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

-Bakanlığın internet adresin temin edilecek açıktan atama başvuru formunun (EK-1) tüm kısımlarının eksiksiz olarak doldurulmuş hali (tükenmez ya da dolma kalemle silinti, kazıntı yapılmadan elyazısı ile veya bilgisayarda doldurulmuş olması gerekmektedir )

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesi gereğince, atamaya esas teşkil etmek üzere, Devlet Memuru olmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu (tek hekim raporu da olabilir).

-Mezuniyet Belgesi,

-2 (iki) adet fotoğraf (4,5 x 6 cm ebadında ve fotoğrafların arkasına ad, soyadı yazılmış olacak),

-Mal Bildirim Beyannamesi (EK-2) (ilgili alanları doldurulmuş ve imzalanmış),

-18 yaşını tamamlamamış adayların kaza-i rüşt kararı, (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler.),

-Yerleştirme Sonuç Belgesinin internet çıktısı,

-Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, (Erkek hak sahipleri için) (E-Devlet Kapısından alınan askerlik durum belgesi kabul edilecektir.)

-Adli sicil kaydı belgesi (E- Devlet Kapısından alınan adli sicil belgesi kabul edilecektir)

Son Güncelleme: 13.01.2020 22:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.