Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
10 Mayıs 2020 Pazar 12:27
Turgut Özal Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi Başvuruları Başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile ilanda belirtilen özel koşullar doğrultusunda öğretim üyesi alımı yapılacak. 8 Mayıs 2020 Cuma günü başlayan başvurular 22 Mayıs 2020 Cuma günü sona erecek.

1 Doktor Öğretim Üyesi Alımı (2.Derece)

Birim: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bölüm: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

Anabilim Dalı/Programı: Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Açıklama: Lisansüstü ve doktora eğitimlerini Anatomi Anabilim dalında yapmış olmak, Deneysel tümör modellerinde çalışmaları bulunmak.

1 Doktor Öğretim Üyesi Alımı (2.Derece)

Birim: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bölüm: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

Anabilim Dalı/Programı: Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Açıklama: Lisansüstü ve doktora eğitimlerini Kimya veya Biyokimya alanında yapmış olmak.

1 Doktor Öğretim Üyesi Alımı (5.Derece)

Birim: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bölüm: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

Anabilim Dalı/Programı: Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Açıklama: Lisansüstü ve doktora eğitimlerini Biyoloji alanında yapmış olmak, Moleküler genetik alanında çalışmaları bulunmak.

Başvuruda İstenen Belgeler

Doktor Öğretim Üyesi adayları Başvuru Formundan (www.ozal.edu.tr adresinden erişebilirsiniz) 2 adet doldurarak, özgeçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, askerlik belgesi, lisans, yüksek lisans ve doktora/uzmanlık belgelerini (1 takım Noter/ Resmi Kurumlarca onaylanmış mühürlü örneği veya EDevlet üzerinden alınan karekodlu belgeler), 2 adet biyometrik fotoğraf, yayın listesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 1 (bir) adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan 4 (dört) adet CD/DVD veya taşınabilir bellek ekleyerek Üniversitemizin ilan edilen birimine başvuracaklardır.

Genel Açıklamalar

1-Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul veya Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır. (1 takım Noter/ Resmi Kurumlarca onaylanmış mühürlü ve ıslak imzalı örneği)

2-Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartlar ile ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

 3-Müracaat eden adayların öğretim üyeliği kadrolarına başvuru ile ilgili koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak "Ön Değerlendirme Komisyonu" tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir. (Doktor Öğretim Üyeleri, ilgili birim tarafından yapılacaktır.)

 4-Yapılan başvurular ilan edilen kadro derecesine haiz olması gerekmektedir. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olanlar var ise atamaları iptal edilecektir.

5-Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

 6-Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

 7-Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılabilir. Posta yolu ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birimlerimize ulaşmış olması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.) Süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

 8-Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir

Son Güncelleme: 10.05.2020 12:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.