Kamu Personeli
Kamu Personeli
23 Nisan 2020 Perşembe 09:20
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 349 Sözleşmeli Memur Alımı Yapacak !

Çevre Şehircilik Bakanlığı 2020 yılı 349 memur alımı ile alakalı olarak ÖSYM tarafından Çevre Şehircilik Bakanlığına ait KPSS-2020/6 Tercih Kılavuzu yayımlandı.  Peki, Çevre Şehircilik Bakanlığı 349 sözleşmeli memur alımı ile hangi kadrolarda memur alımı gerçekleştirecek? Çevre Şehircilik Bakanlığı memur alımı için tercihler ne zaman ve nereye yapılacak bu haberimizde sizler ile bu sorunun cevabını arayıp KPSS-2020/6 Tercih Kılavuzu sizler ile paylaşacağız.

KPSS 2020/6 TERCİH BAŞVURU

Çevre Şehircilik Bakanlığı memur alımı için başvuru yapacak adaylar tercihlerini 22 Nisan 2020 tarihi itibariyle yapmaya başlayabilecekler. Adaylar başvurularını 29 Nisan 2020 tarihine kadar yapabilecek. Tercih işlemleri, 29 Nisan 2020 tarihinde saat 23.59'da sona ereceği ÖSYM takviminde yer aldı.

KPSS-2020/6 Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Sözleşmeli Pozisyonlar TIKLAYINIZ

KPSS-2020/6 Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Sözleşmeli Pozisyonlar TIKLAYINIZ

MEMUR ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a) Mühendis, mimar, şehir plancısı, avukat ve büro personeli pozisyonlarına atanacak şartlara haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır.

b) Sağlık bakımından mühendis, mimar, şehir plancısı, avukat ve büro personeli olarak çalışmasına engel hali bulunmamak,

c) KPSS’ye girmiş ve (2018-KPSS Lisans ve 2018-KPSS Önlisans) sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 puanı almış olmak,

d) 1136 sayılı Avukatlık Kanunun 9’uncu maddesine göre Avukatlığa kabulün ruhsatnamenin verildiği andan itibaren hüküm ifade etmesi ve avukatlığa kabulden sonra Avukat unvanının kullanılabilmesi sebebiyle, Avukat kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların Avukatlık Ruhsatnamesine tercih işlemlerinin son günü itibariyle sahip olmaları gerekmektedir. Aksi halde yerleştirmeleri yapılsa dahi atamaları yapılmayacaktır. Avukatlık stajının tamamlanması ve Avukatlık Ruhsatının alınması için başvuruda bulunulması adaylara “Avukatlık Ruhsatı sahibi olmak” koşulunun arandığı kadro veya pozisyonlara başvuru hakkı vermez.

2.2.2 Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek mühendis, mimar, şehir plancısı, avukat ve büro personeli pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak,

Yukarıda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar, tercih süresi içinde tercih kılavuzunu inceleyebileceklerdir. Adaylar, koşullarını karşıladıkları pozisyonlar için sıraya koydukları tercihlerini internet yoluyla yapacaklardır. Yukarıda belirtilen şartları taşımayanların, müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi atama işlemleri yapılmayacaktır.

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1 inci bendi gereği bu tercih kılavuzunda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edecek adayların Türk Vatandaşı olmaları gerekmektedir. (Bulgaristan’dan Türkiye’ye mecburi göç eden Türk soyundan olanlarda bu şartın aranmayacağı 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı KHK’nın geçici 5 inci maddesi ile hükme bağlanmıştır.

KPSS 2020/6 Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.