Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
18 Mayıs 2020 Pazartesi 11:34
Batman Üniversitesi 26 Sürekli İşçi Alacak

Batman Üniversitesi Rektörlüğü Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden kura ve sözlü sınav yoluyla 26 Sürekli İşçi alımı yapacak.

17 Temizlik Görevlisi

Söz konusu alım kapsamında 8 personel Batman/Merkez ve Batı Raman Kampüsünde, 6 personel Hasankeyf MYO’da, 2 personel Sason MYO’da ve 1 personel Kozluk MYO’da görevlendirilecek olup, adaylarda en az ilköğretim mezunu olma şartı aranacak.

5 Güvenlik Görevlisi (Silahsız)

Söz konusu alım kapsamında 3 personel Kozluk MYO’da ve 2 personel ise Hasankeyf MYO’da görevlendirilecek. Adaylarda; en az ortaöğretim (lise ve dengi ) mezunu olmak,

 5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak,

 En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.(Devriye gezilmesi için zaruridir.) Kadınlar için en az 163 cm, erkekler için en az 170 cm boyunda olmak. Vücut Kitle İndeksi=Ağırlık/Boy(kg/m²)formülü ile hesaplanıp, Ağırlık Alt ve Üst sınırlarının hesaplanmasında vücut kitle indeksinin alt sınırı 19(kg/m²), üst sınırı 26(kg/m²) olarak esas alınacaktır.

1 Sıhhi Tesisatçı (Bakım ve Onarım Hizmetleri)

Söz konusu alım kapsamında görevlendirilecek personel Batman/Merkez ve Batı Raman Kampüsü bünyesinde çalışacak. Adaylarda; en az ilköğretim mezunu olmak, en çok ön lisans mezunu olmak,

Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi ön lisans veya meslek liselerinin ilgili programlarından birinden mezun olmak veya 3308 sayılı Kanun ile Meslek Eğitim Yönetmeliği gereğince, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika veya meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya söz konusu meslekte çalıştığını belgelemek (iş yeri yazısı ve SGK dökümü) ( Bu konuda en az bir belgeyi idareye teslim etmek ) şartı aranacak.

1 Boyacı (Bakım ve Onarım Hizmetleri)

Söz konusu alım kapsamında görevlendirilecek personel Batman/Merkez ve Batı Raman Kampüsü bünyesinde çalışacak. Adaylarda; en az ilköğretim mezunu olmak,

 Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya 3308 sayılı Kanun ile Meslek Eğitim Yönetmeliği gereğince, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika veya meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya ilgili meslekte çalıştığını belgelemek (iş yeri yazısı ve SGK dökümü) ( Bu konuda en az bir belgeyi idareye teslim etmek ) şartı aranacak.

1 Sıvacı-İnşaatçı (Bakım ve Onarım Hizmetleri)

Söz konusu alım kapsamında görevlendirilecek personel Batman/Merkez ve Batı Raman Kampüsü bünyesinde çalışacak. Adaylarda; en az ilköğretim mezunu olmak,

 Taş, Parke, Sıva, Fayans işlerinde usta olmak,

Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya 3308 sayılı Kanun ile Meslek Eğitim Yönetmeliği gereğince, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika veya meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya ilgili meslekte çalıştığını belgelemek (iş yeri yazısı ve SGK dökümü) (Bu konuda en az bir belgeyi idareye teslim etmek) şartları aranacak.

1 Bahçe Bakım Elemanı (Bakım ve Onarım Hizmetleri)

Söz konusu alım kapsamında görevlendirilecek personel Batman/Merkez ve Batı Raman Kampüsü bünyesinde çalışacak. Adaylarda; en az ilköğretim mezunu olmak,

 Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya 3308 sayılı Kanun ile Meslek Eğitim Yönetmeliği gereğince, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika veya meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya ilgili meslekte çalıştığını belgelemek (iş yeri yazısı ve SGK dökümü) (Bu konuda en az bir belgeyi idareye teslim etmek) şartları aranacak.

Başvuru Tarihleri

İlan şartlarını taşıyan adaylar, 18 MAYIS 2020 – 22 MAYIS 2020 tarihleri arasında https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak veya E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Şahsen Başvuru Alınmayacaktır.

Başvuru Şartları

1-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2-Kontenjan tablosunda belirtilen özel şartları taşımak.

3-İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 36 yaşından gün almamış olmak.

4-Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak.

5-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

6-Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

8-Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

9-Açılan pozisyonlara (temizlik-güvenlik) başvuran adaylar Üniversitenin iş yerlerinde tüm iç ve dış mekânlarda vardiyalı çalışmaya müsait ve görevini devamlı yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu (ruhsal ve fiziksel) bulunmamak.

10-Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün (2 Ay) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

11-Ataması yapıldığı halde göreve başlamayanlar, deneme süresi içinde işten ayrılanların, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin/feragat edenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine, yedek listeden atama yapılacaktır.

12-Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

13-Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede belirtilen sadece tek bir iş için başvuru yapabilir. İlana birden fazla müracaat edenlerin başvurularının hepsi iptal edilecektir.

14-İlan edilen kadroların çalıştırılacağı birim yerleşim yerinde ilan tarihi itibariyle ikamet ediyor olmak.

Kura Tarihi, Yeri ve Sonuçlarının Açıklanması

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından başvuruların tamamı kura çekimi için Üniversitemize gönderilecektir. Kura çekimi 2 HAZİRAN 2020 tarihinde saat 13:30’da Batman Üniversitesi Merkez Kampüs Konferans Salonunda Noter huzurunda gerçekleşecektir. COVİD-19 salgını sebebiyle alınacak önlemler kapsamında kura işlemine görevli personel haricinde kimse alınmayacaktır. Kura işlemi Üniversitemizin resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak olup kamera ile kayıt altına alınacaktır.

Kura sonucu her meslek kolundan alınacak personel sayısının 4 katı asıl, 4 katı yedek aday sayısı belirlenecektir. Kura sonucu belirlenen adaylar (asıl ve yedek) 03 Haziran 2020 tarihinde Batman Üniversitesi internet sayfasında http://www.batman.edu.tr ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.