Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
31 Mayıs 2020 Pazar 16:09
Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü yayınlamış olduğu ilan kapsamında üniversitenin çeşitli Meslek Yüksekokullarında istihdam edilmek üzere 4 Akademik Personel alımı yapılacağını duyurdu.

Altınoluk Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Tek. Böl. Bilgisayar Programcılığı Pr. Bölümünde Öğretim Görevlisi unvanıyla 4. Derecede 1 personel istihdam edilecek olup, adaylarda ALES Sayısal puan türü ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında tezli yüksek lisans yapmış olma şartı aranacak.

İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Tıbbi Hizmetler ve Tek. Bölümü İlk ve Acil Yardım Pr. Bölümünde Öğretim Görevlisi unvanıyla 3. Derecede 1 personel istihdam edilecek olup, adaylarda ALES Sayısal puan türü ve Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olma şartı aranacak.

Yine İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda Gıda İşleme Bölümü Süt ve Ürünleri Tek. Pr. Bölümünde Öğretim Görevlisi unvanıyla 3. Derecede 1 personel istihdam edilecek olup, adaylarda ALES Sayısal puan türü ve Biyoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olup, Yükseköğretim Kurumlarında ders vermiş olma şartı aranacak.

Susurluk Meslek Yüksekokulu

Gıda İşleme Bölümü Süt ve Ürünleri Tek. Pr. . Bölümünde Öğretim Görevlisi unvanıyla 4. Derecede 1 personel istihdam edilecek olup, adaylarda ALES Sayısal puan türü ve Lisans ve tezli yüksek lisansını Gıda Mühendisliği alanlarında tamamlamak ve aynı alanda doktora yapıyor olmak. Süt ve süt ürünleri işletmelerinde en az 1 yıl iş tecrübesine sahip olma şartı aranacak.

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR

1 - 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak

2 - ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3 - Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

4 - Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulu’nun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır.

SINAV TAKVİMİ

 İlan Yayım Tarihi: 29.05.2020

Başvuru Başlangıç Tarihi: 29.05.2020

Son Başvuru Tarihi: 12.06.2020

Ön Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi: 18.06.2020

Giriş Sınavı Tarihi:25.06.2020

Nihai Değerlendirme Sonucu Açıklama: 30.06.2020

Sonuçların İlan edileceği İnternet Sitesi : www.balikesir.edu.tr

 BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

 1 - Başvuru Formu

2 - ALES Sonuç Belgesi (Sonuç Kontrol Kodlu)

 3 - Yabancı Dil Sonuç Belgesi

 4 - Özgeçmiş

5 - Mezuniyet Belgesi yada Diploma örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)

 6 - Lisans Transkripti

 7 - Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar için)

 8 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 9 - Fotoğraf (1 adet)

10 - Çalışmışlığına Dair Belge + SGK yazısı yada resmi onaylı hizmet cetveli

 11 - Bilimsel Yayınlar (Varsa)

 MUAFİYET

 1 - Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

2 - Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

 3 - Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip olmak şartı aranır.

 AÇIKLAMALAR

1 - Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar bu ilanın ilgili birimlerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan yada eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

 2 - Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvurabilecektir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

 3 - Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapmak hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.