Milli Eğitim Bakanı’ndan Flaş Öğretmen Alımı Açıklaması

ABONE OL
5 Eylül 2019 23:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuk olduğu AA Editör Masası’nda eğitim öğretim ile öğretmen atamalarına ilişkin soruları cevaplandırdı. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamada önümüzdeki yıl yapılacak öğretmen atamalarında daha çok lise branş öğretmen atamalarının yapılacağını konusunda sinyal verdi.

Konuşmalarına devam eden Bakan Selçuk  “4+4+4 başladığı yıl ilkokula başlayan çocuklar, 2020-2021 eğitim yılında lise bire başlayacak. Bizim çağ nüfusumuz normalde 1 milyon 200 bin civarındayken o sene 1 milyon 800 bin küsur olacak. Önümüzdeki yıl bizim fiziksel altyapıyı kurmamız, öğretmen ihtiyaçlarımızı sağlamamız, dersliklerin, laboratuvarların düzenlemesini yapmamız gerekecek” ifadelerine yer verdi.

Ortaöğretimde Sınıfta Kalma Olacak

Bakan Selçuk aynı zamanda ortaöğretimde sınıf geçme yönetmeliğinde sınıfta kalmaya ilişikin düzenlemelerin hazırlandığını ve bu düzenlemelerin 2020-2021 yılından itibaren uygulanacağını sözlerine ekledi.

Bakan Selçuk konuyla ilgili olarak okul yöneticileri, il müdürleri, ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve daha birçok katılımcıyı davet ettiklerinin altını çizerken, “Diyoruz ki ‘bizim böyle bir planlamamız var, bize katkı sağlar mısınız’ Ortaöğretimle ilgili çalışmada da yüzlerce öğretmen ve yöneticinin davet edildiği toplantılar, çalıştaylar yapıldı. Veliler, lise öğrencilerimiz geldi, ‘biz böyle bir planlama yapıyoruz, ne dersiniz? Siz bunu yaşadığınız, yaşıyorsunuz’ dedik. Sonuçta topluma dedik ki ‘biz bir taslak hazırladık ve bu taslağı kamuoyunun tartışmasına sunuyoruz. Yapıcı olan tüm eleştirilere de açık olarak geri bildirimleri alacağız. 105 civarında kurum ve kuruluştan görüş istedik, dedik ki ‘Biz böyle bir şey yaptık, ne dersiniz.’ Gelen geri bildirimlere dayalı olarak da Mayıs’tan beri hazırlıklarımız devam ediyor ve çok nitelikli, çok yararlı geri bildirimlerde geldi ve bu geri bildirimlerden faydalanarak, önümüzdeki süreçte bunun son haline ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı olarak bazı açıklamaları da yapacağız” açıklamalarında bulundu.

  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.