DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21120800,98%
İstanbul
11°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MEB’den Ön Başvuru Şartı

ABONE OL
1 Temmuz 2019 23:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile gönderdiği yazıda 1 Temmuz Pazartesi – 5 Temmuz Cuma tarihleri arasında okul yöneticiliği için ön başvuru alacağını açıkladı.

Meb Tarafından 81 İle Gönderilen O Yazı

“Bilindiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine valiliklerce yapılacak yönetici görevlendirmelerine ilişikin “2019 yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yeniden ve İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimleri” valiliklere gönderilmişti.

Anılan yönetmeliğin “Yazılı sınav duyurusu ve başvuru “ başlıklı 17’inci maddesinin dördüncü fıkrasında “Başvurular, yöneticilik unvanlarından yalnızca biri için yapılabilir”, “ Sözlü sınav” başlıklı 21’inci maddesinin birinci fıkrasında da, “Yazılı sınavı sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere, eğitim kurumlarının boş bulunan yönetici sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava çağrılır.”hükümlerine yer verilmiştir.

Bu kapsamda, ilk defa görevlendirilecekler için görevlendirme sürecinin 01-05 Temmuz tarihleri arasında müdür ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumlarının ilanı ile başlatılması, 05-10 Temmuz tarihleri arasında da yazılı sınav sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere eğitim kurumlarında boş bulunan müdür ve müdür yardımcılığı sayısının ayrı ayrı tespit edilerek sözlü sınava alınmak üzere üç katı adayın belirlenmesi gerekmektedir.

Öte yandan, ilk defa görevlendirme kapsamında adayların “Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) “ sonucuna göre müdür ve müdür yardımcılığı unvanlarından yalnız birisi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ancak, “Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavında (EKYS)” adaylar müdür ya da müdür yardımcılığı unvanlarından hangisi için sınava gireceği konusunda bir tercihte bulunmadığından puan sıralamasına göre sözlü sınava çağrılacak adayların belirlenmesi doğrudan mümkün olamayacaktır.

Buna göre, ilk defa müdür ve müdür yardımclığına başvuracak adayların belirlenmesi amacıyla adayların hangi yöneticilik unvanına başvuruda bulunacakları konusunda bir ön başvuru yapmaları, dolayısıyla Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca açılan “Mebbis>Başvuru Onay Modülü>Yöneticilik Onayları>Yönetici Görevlendirme Başvuru Listeleme (ilk Defa) “ ekranından 01-05 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini belirterek onaylamaları gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.