MEB 2019 Yılı Öğretmen İl İçi Yer Değiştirme Duyurusu

ABONE OL
20 Mayıs 2019 22:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğretmenlerin bir süredir duyurusunu beklediği il içi yer değişikliği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile belli oldu.

Hangi Öğretmenler Başvuru Yapabilecek?

Yayımlanan il içi yer değiştirme duyurusuna göre sadece kadrolu öğretmenler başvuruda bulunabilecek olup, yine 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

Başvuru Tarihleri

2019 yılı il içi yer değiştirme başvuruları 21 Mayıs Salı günü başlayacak olup başvurular 24 Mayıs Cuma günü sona erecek.  Atamalar Valilikler tarafından en geç 29 Mayıs Çarşamba gününe kadar sonuçlandırılacak. Bununla birlikte ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri 14 Haziran Cuma günü başlayacak.

Kontenjanlar Belli Oldu Mu?

Bilindiği üzere İl içi tayin kontenjanları her il için ayrı ayrı belirlenirken, belirlenen kontenjanlar başvuruda bulunacak öğretmenlerin görev alanındaki il müdürlükleri tarafından resmi internet sitesinde yayınlanacak.

Ayrıca il içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, 24 Mayıs 2019 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.   

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.