Liselere Gelen Yeni Sistem Öğretmen İhtiyacı Doğurdu

ABONE OL
23 Mayıs 2019 00:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Liselerde neredeyse bütün eğitim şeklinin değişeceğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamıştı. Yeni sistemin hayata geçirilmesiyle birlikte seçmeli olan derslerdeki branş öğretmenlere ihtiyaç duyulacak. Bakan Ziya Selçuk, spor ve sanat dalındaki öğretmenlere her zamandan daha fazla ihtiyacımızın olacağı bir gerçektir dedi.

Öğrenci Hangi Alanda Kendini Yetiştirmek İstiyorsa Ona Yönelecek

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk liselerdeki yeni sistemi açıklanmasıyla birlikte bazı kesimler olumlu bazı kesimler ise olumsuz yönde eleştirdi. Bilinen bir gerçek var ki oda öğrenci hangi alanda daha becerikli ve kendini hangi dalda başarılı görüyorsa ona yönelecek. Bakan Selçuk, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı.  Mesele dersin zorunlu ya da seçmeli olması değil. Mesele nitelik meselesi. Ders sayısını indirmemizin sebebi şu; çocuklar, kendi ilgi, yetenek ve meraklarına uygun alanlarda derinleşsinler. Her çocuğa her şeyi tek paket olarak vermeyelim, ilgi ve ihtiyaçları takip edelim. Çin’deki çocuklar bu yeni getirdiğimiz dersleri yıllardır standart olarak alıyor da biz niye almıyoruz? Dünyadaki yeni rekabet koşullarına hazırlanılması gerektiğini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.