Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
04 Haziran 2019 Salı 07:06
Müfettiş Yardımcısı Olmak İsteyen Ancak Yaşa Takılanlara Müjde

BOTAŞ, ETİ Maden, TEİAŞ, Türkiye Kömür İşletmeleri, Türkiye Taş Kömürü Kurumları Müfettiş Yardımcısı olmak isteyen adayların yaş sınırına düzenleme getirdi. Bu kurumlar otuz olan yaş sınırını otuzbeş'e çıkartarak yaş sınırına takılan adayları fazlasıyla memnun etti. Ayrıca, BOTAŞ, EÜAŞ, ETİ Maden, MTA, TEDAŞ, TEİAŞ, TKİ, TPAO, TTK kurumlarında, Teftiş Kurulu Başkanlığına, kamuda müfettiş yardımcılığı dahil en az 5 yıl hizmeti olan müfettişler arasından atama yapılabilecekler.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliği Değişikliği;


5/10/1993 tarihli ve 21719 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 22 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
b) Sınavın açıldığı yılın Ocak ayı başında 35 yaşını doldurmamış olmak.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik;


22/9/1993 tarihli ve 21706sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 22 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, (c) bendinde yer alan "Makine," ibaresinden sonra gelmek üzere "İnşaat," ibaresi eklenmiştir.
b) Sınavın açıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak,

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik;


1/4/2002 tarihli ve 24713 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 22 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan "30" ibaresi "35" olarak değiştirilmiştir.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik;


7/3/2006 tarihli ve 26101 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 24 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak,

BOTAŞ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik;


26/8/1993 tarihli ve 21680 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 42 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan "30" ibaresi "35" olarak değiştirilmiştir.
 

Son Güncelleme: 04.06.2019 07:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.