DOLAR 32,3308 0.07%
EURO 34,4870 -0.59%
ALTIN 2.486,831,06
BITCOIN 22873960,87%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çukurova Üniversitesi 19 Engelli İşçi Alımı

ABONE OL
6 Mayıs 2019 23:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü “Sürekli İşçi” kapsamında Engelli Kontenjanında kura usulü ve EKPSS ile Çukurova Üniversitesi ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere çeşitli öğrenim durumlarına göre 19 engelli işçi alımı yapılacak. Alımlar İşkur üzerinden gerçekleştirilecek.

Öğrenim Durumuna Göre Alınacak Personel Sayısı

İlköğretim Mezunu:  2Büro İşçisi (Engelli)

Lise Mezunu: 11 Büro İşçisi (Engelli)

Ön Lisans Mezunu: 4 Büro İşçisi (Engelli)

Lisans Mezunu: 2 Büro İşçisi           

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar6-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında Adana İşkur Müdürlüğüne şahsen veya İşkur’un resmi internet adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek. 

Alıma İlişkin Detaylı Bilgiler

1-            İlan edilen kadroya başvurusu sonucu hak kazanan adaylar, 657 Sayılı Kanunun 4/D maddesi ve 4857 Sayılı İş Kanunu Hükümleri çerçevesinde Engelli kontenjanında sürekli işçi olarak istihdam edileceklerdir.

2-            Sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri Döner Sermaye Bütçesinden ödenecektir.

3-            İlköğretim ve Lise eğitim düzeyindeki sürekli işçi talepleri kura usulüne tabidir.

4-            Ön lisans ve Lisans düzeyindeki sürekli işçi talepleri EKPSS puanına tabidir.

5-            Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek kadro sayısının dört katı kadar aday, İş- Kur tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecektir.

6-            Aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular www.cu.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir. İlan edilecek olan bu duyurular, tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adreslerine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

7-            Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca; görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8-            Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup, tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaklardır.

9-            Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan ve atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine, ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar arasından belirlenecektir.

10-         Kura çekimi, 22.05.2019 Çarşamba günü, saat: 10.00’da Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı salonunda yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI: Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

1-            2527 Sayılı Türk soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş ve İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak,

2-            Son başvuru tarihi itibariyle, 18 yaşını tamamlamış olmak,

3-            Affa uğramış olsa bile, Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4-            Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,

5-            Durumlarını ilgili mevzuata göre, yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle, bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk (%40) olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.

6-            Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7-            Engelli adaylar hakkındaki ilgili mevzuat hükümleri ile 2527 Sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak.

8-            Noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi sonucuna göre, işe başlatılmayı hak kazanan işçiler, kurumca belirlenecek mülakat sonucuna göre işe başlatılacak olup, www.cu.edu.tr internet adresinde sonuçların ilan edilmesinden sonra 5 (beş) iş günü içerisinde istenilen belgeler ile birlikte Çukurova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İşçi ve Sözleşmeli Birimine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen ve müracaat etmeyen adaylar hakkını kaybetmiş sayılırlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.