DOLAR 32,3389 0.08%
EURO 34,4989 -0.59%
ALTIN 2.489,171,15
BITCOIN 22908101,20%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı

ABONE OL
8 Mayıs 2019 00:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında görev yapmakta olan personele “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” çerçevesinde sınav yapılacağı belirtildi. Birçok unvan için yapılacak sınava katılabilme şartı olarak adaylarda asli memurluğa atanmış olma şartı dikkat çekerken adaylar için şu unvanlarda sınav yapılacak:

İşte O Kadrolar

21/01/2012 tarihli ve 28180 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri gereğince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatlarında boş bulunan avukat, biyolog, ekonomist, fizikçi, istatistikçi, kimyager, kütüphaneci, matematikçi, mimar, mühendis, sağlık teknikeri, sosyolog, şehir plancısı, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolarına unvan değişikliği suretiyle kurum personellerinin  atanabilmesi amacıyla unvan değişikliği sınavı yapılacak.

Belirlenen her bir unvan için adayların bazı gerekli şartları taşıması gerekirken, sınava girecek olan personeller kurumun resmi internet sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilecek.

Sınav Başvurusu ve Sınav Ücretleri

1-            Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumludur.

2-            Adaylar başvurularını 07 – 13 Mayıs 2019 tarihleri arasında pbs.csb.gov.tr adresinden yapacaklardır. Birim amirleri 14 – 16 Mayıs 2019 tarihleri arasında onaylayacaklardır.

3-            Unvan Değişikliği sınavına katılmak için başvuranlar, unvan değişikliği sınavı için ilan edilen kadrolardan yalnızca birine müracaat edebilecektir. Eksik veya yanlış yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

4-            Engelli adaylar başvuru formunda engel durumlarını belirterek ilgili kutucuğu işaretleyeceklerdir.

5-            Sınava başvurusu kabul edilen adayların listesi Bakanlığımız www.csb.gov.tr ve Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr resmi internet sitelerinde eş zamanlı olarak ilan edilecektir.

6-            Sınava girecek adaylar sınav ücreti olarak 235 TL’yi (ikiyüzotuzbeş Türk Lirası KDV dahil), 10 – 24 Haziran 2019 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı”, – T.C. Ziraat bankası için; bankamatik, internet bankacılığı, – Türkiye Halk Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı, – Türkiye Vakıflar Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı, – https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartları ile yatıracaklardır. – Tahsilat esnasında adaylardan talep edilen T.C. Kimlik No ve telefon numarasının adaya ait olması ve güncel telefon numarası bildirmesi zorunludur. – Aday, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir. – Adaylar, sınav ücretini yatırdıktan sonra , 10 – 24 Haziran 2019 tarihleri arasında www.meb.gov.tr internet adresinden sınav e-başvuru yapacaklardır. e-başvuru yapmayan adaylar ücretlerini yatırmış olsalar dahi sınava alınmayacaklardır.

7-            Başvuru koşullarını taşımadığı halde sınav ücretini yatıran adaylar veya başvuruları geçerli olduğu halde sınava girmeyen, başvurusu geçersiz sayılan, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, sınavı geçersiz sayılan ve birden fazla sınav ücreti yatıran adayların yatırdıkları ücret iade edilmeyecektir.

8-            Sınav ücretini yatıran ve başvuru kaydını tamamlayan adayın başvurusu gerçekleşmiş olacaktır.

Sınav tarihi, saati ve yeri 13 Temmuz 2019 Cumartesi Saat: 10:00 / ANKARA

  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.