DOLAR 32,3373 0.08%
EURO 34,4866 -0.61%
ALTIN 2.486,661,05
BITCOIN 22908081,16%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Başvurusu

ABONE OL
20 Mart 2022 12:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri gereğince merkez ve taşra teşkilatımızda boş bulunan mühendis, mimar, şehir plancısı, avukat, kimyager, biyolog, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolarına unvan değişikliği sınavı yapılacak.

Adayların aday memur olmaması ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında çalışıyor olması gerekmektedir.

SINAV BAŞVURUSU VE SINAV ÜCRETİ

1- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı ön başvuruları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden toplanmıştır.

2- Sınava girecek adaylar sınav ücreti olarak 675 TL’yi (altıyüzyetmişbeş Türk Lirası KDV dâhil), 23-30 Mart 2022 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartıyla veya T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasının ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yatırılabilecektir. Tahsilat esnasında adaylardan talep edilen T.C. Kimlik No ve telefon numarasının adaya ait olması ve güncel telefon numarası bildirmesi zorunludur.

– Aday, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir.

– Adaylar, sınav ücretini yatırdıktan sonra, 23-30 Mart 2022 tarihleri arasında www.meb.gov.tr internet adresinden başvuru yapacaklardır. Başvuru yapmayan adaylar ücretlerini yatırmış olsalar dahi sınava alınmayacaklardır.

3- Başvuru koşullarını taşımadığı halde sınav ücretini yatıran adaylar veya başvuruları geçerli olduğu halde sınava girmeyen, başvurusu geçersiz sayılan, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, sınavı geçersiz sayılan ve birden fazla sınav ücreti yatıran adayların yatırdıkları ücret iade edilmeyecektir.

4- Sınav ücretini yatıran ve başvuru kaydını tamamlayan adayın başvurusu gerçekleşmiş olacaktır.

SINAV TARİHİ, SAATİ VE YERİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı 24 Nisan 2022 Pazar günü saat 10.00’da 81 il e-Sınav Merkezinde yapılacaktır.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Adaylara ait sınav giriş belgeleri 18 Nisan 2022 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.