Abuzer Kadayıf
Abuzer Kadayıf
16 Nisan 2020 Perşembe 22:48
İstanbul Üniversitesi “Cerrahpaşa” 44 Personel Alımı Yapacak

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü “4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI” yayımlandı.  Üniversite Esenlik Tatbik ve İnceleme Merkezlerinde giderleri Hususi Bütçe hasılatından karşılanmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin (B) fıkrasına bakılırsa Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek suretiyle 06.06.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de piyasaya sürülen Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişim Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer edinen ek 2 nci maddenin (b) fıkrasına bakılırsa KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak üzere 44 sözleşmeli personel alacak.

PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

30 Hemşire Alımı: Hemşirelik kısmı lisans mezunu olmak, 2018 KPSS P3 Puan türünden 60 ve üstü puan almış olmak gerekiyor.

14 Hemşire Alımı: Esenlik meslek liselerinin hemşirelik bölümünden mezun olmak, 2018 KPSS P94 puan türünden 60 ve üstü puan almış olmak gerekiyor.

PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

- İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen hususi şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

- Herhangi bir Toplumsal Emniyet Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Bütün pozisyonlar için haftalık emek verme süresi 40 saati aşmayacak halde alakalı birimin yönetimi tarafınca belirlenecek saatlerde vazife yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına mani durumu bulunmamak.

- Başvuracak adayların 2018 Amme Mensubu Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdır. Ortaöğretim Mezunları için 2018 KPSS-P94, Lisans Mezunları için 2018 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

- 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) sene zaman geçmeden başvuruda bulunamazlar.

PERSONEL ALIMI İÇİN İSTENİLEN BELGELER

- Fotoğraflı Müracaat formu

- Nüfus Cüzdanı özü ve fotokopisi

- Mezuniyet belgesi yahut diplomasının özü ve fotokopisi

- KPSS imtihan netice belgesi istenmektedir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI NASIL OLACAK?

Başvurular Komisyon tarafınca değerlendirildikten sonrasında sonuçlar en geç 7 iş günü içerisinde www.istanbulc.edu.tr ile https://personel.istanbulc.edu.tr/ adresinde yayınlanacaktır. Ataması yapılacak adayların sıralaması, işe başlamaları için lüzumlu evraklar, müracaat tarihi ve yeri ile alakalı bilgilerin www.istanbul.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. İlgililere yazılı veya sözlü ek olarak bir tebligat yapılmayacaktır.

- Müracaat ve belirleme işlemleri esnasında gerçeğe aykırı beyanda bulunmuş olduğu yahut herhangi bir halde hakikatı saklamış olduğu tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmaz. Kontrat yapılma olsa dahi fesih edilir. Bu kişiler hiç bir hak talebinde bulunamaz.

- Atanmaya hak kazanılmış olduğu şekilde belirtilen evrak teslim süresinde istenilen evrakları teslim etmeyen adaylar haklarından feragat etmiş sayılır ve yerine en yüksek puanlıdan başlanmak suretiyle yedek adaylardan belirleme yapılır.

- İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Kamu Personeliyim

Son Güncelleme: 16.04.2020 22:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Birhemsire33 2020-04-16 23:03:19

İstanbul sinirlarinda olmadigim için başvuru yapamaz mıyım ?