03 Nisan 2020 Cuma 19:35
TUBİTAK Kamu Personeli Alacak

TUBİTAK, Bütçe ve Raporlama Müdürlüğü görevleri kapsamında; Kurum bütçesinin hazırlanması, yürütülmesi, proje harcamalarının ilgili mevzuatına/bütçesine uygun olarak takibinin yapılması, görev alanına giren konularda kurum içi ve kurum dışı raporların hazırlanması için personel istihdam edileceğini açıkladı.

Adaylarda Aranacak Özel Koşullar;

Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Maliye, İktisat, Ekonomi, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinden birini bitirmiş olmak.
 

Tercih edilen nitelikler;

- Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint vb.) programlarını kullanabilmek.

-Analitik düşünme ve gelişmiş problem çözme yeteneğine sahip olmak.

-İletişim becerileri kuvvetli, sorumluluk sahibi ve sonuç odaklı olmak.

-Kolay ve hızlı öğrenip uygulamaya geçirebilmek.

-Ekip çalışmasına yatkın olmak.

-İstanbul / Kocaeli illerinden birinde ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

a) İlana başvuruda bulunmak için "www.mam.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir (Başvuru için öz geçmiş oluştururken istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur.). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

b) Başvurular 3 Nisan 2020 tarihinde başlayıp en geç 24 Nisan 2020 tarihi saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

c) Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

d) Lisans ve yüksek lisans mezunu adaylardan; “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak sıralamadalınacak personel sayısının 10 katı kadar aday mülakata çağrılacaktır. 

Alanında doktora mezunu adaylardan ise “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak ayrıca oluşturulacak sıralamada alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday da mülakata çağrılacaktır. Son sıradaki adaylarla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

e) Lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesi, Doktora öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için ise “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) ve (f) maddeleri koşul olarak aranmayacak olup bu adaylar ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır.

f) Adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır. 

İSTENİLEN BELGELER

-Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan İnternet çıktısı),

-Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan İnternet çıktısı),

-Lisans Diploma / Çıkış Belgesi –ve varsa üstü– (Eğitimlerini yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi),

-YÖK Mezun Belgesi (E-Devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan İnternet çıktısı),

-Lisans –ve varsa üstü– Transkript Belgesi,

-Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi,

-Deneyimi (mesleki tecrübesi) olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü,

-Güncel Öz Geçmiş (Öz geçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.),

-Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.

Adayların işe başlamaları durumunda görev yapacakları şehir Gebze/KOCAELİ olacaktır.
 

Son Güncelleme: 03.04.2020 19:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.