Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
02 Mart 2020 Pazartesi 14:56
TÜBİTAK 55 Personel Alacak

TÜBİTAK, AR-GE pozisyonun çalıştırılmak üzere personel alacağını açıkladı. Yapılan duyuruya göre, yürütülmekte/yürütülecek olan projelerde Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesinde, Elektronik Donanım Tasarım ve Geliştirilmesinde ve Kriptografik Algoritma ve Protokol Tasarım ve Gerçekleme faaliyetlerinde görev almak üzere 55 Ar-Ge Personeli istihdam edileceği duyuruldu.

Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesi Pozisyonlarına Başvuracak Adaylar İçin;

-İstihdam Edilecek Personel Sayısı: 30

-Personelin Görev Yapacağı Şehir: Gebze/KOCAELİ

- Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

- 01 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak.

- C, C++, Java ve/veya Javascript programlama dillerinden en az birinde yazılım geliştirebilecek seviyede bilgi sahibi olmak.

- Yazılım mimarileri ve veri altyapıları konularında temel bilgi sahibi olmak.

Elektronik Donanım Tasarım ve Geliştirilmesi Pozisyonlarına Başvuracak Adaylar İçin;

-İstihdam Edilecek Personel Sayısı: 20

-Personelin Görev Yapacağı Şehir: Gebze/KOCAELİ

- Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

- 01 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak.

-Sayısal Devre Tasarımı konusunda bilgi sahibi olmak.

-VHDL ve/veya Verilog programlama dillerini kullanarak FPGA tasarımı yapacak bilgiye sahip olmak.

-Elektronik devre tasarımı ve simülasyonu (Altium, HyperLynxvb ) programları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak.

Kriptografik Algoritma ve Protokol Tasarım ve Gerçekleme Pozisyonlarına Başvuracak Adaylar İçin;

- İstihdam Edilecek Personel Sayısı : 5

-Personelin Görev Yapacağı Şehir : Gebze/KOCAELİ

- Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

- 01 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak.

-C, C#, C++ veya Java programlama dillerinden en az birinde uygulama geliştirme tecrübesine sahip olmak.

-Magma, Sage, Mathematica, Matlabvb hesaplama araçlarından en az birinde uygulama geliştirme tecrübesine sahip olmak.

-Kriptografik algoritmalar ve protokollerin tasarımı ve analizi konusunda tecrübe sahibi olmak.

-Kriptografik algoritmaların yazılım (Mikroişlemci) ve/veya donanım (FPGA) ortamında gerçeklenmesi konusunda tecrübe sahibi olmak.

-Cebir, sayılar teorisi ve olasılık teorisi hakkında bilgi sahibi olmak.

-Üst düzey matematiksel muhakeme ve analiz yeteneğine sahip olmak ve yeni teknolojiler konusunda öğrenmeye açık olmak.

BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar 2-23 Mart 2020 tarihleri arasında "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

-Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 1 (bir) pozisyona başvuru yapabilecektir.

İSTENİLEN BELGELER

• Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı).

• Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı).

• Lisans Diploma/Çıkış Belgesi -ve varsa üstü- (eğitimlerini yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi) veya 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olunabileceğini belirten Üniversiteden alınmış yazı.

• YÖK Mezun Belgesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olabilecek durumda olan adaylar için YÖK Öğrenci Belgesi (e-devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı).

 • Lisans -ve varsa üstü- Transkript Belgesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olabilecek durumda olan adaylar için güncel Transkript Belgesi.

• Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi veya lisans öğrenimleri sırasında asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge (üniversiteden alınmış, onaylı).

• Deneyimi (mesleki tecrübesi) olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü.

• Güncel Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir).

• Askerlik durumunu gösterir belge (erkek adaylar için).

Son Güncelleme: 02.03.2020 15:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.