Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
04 Nisan 2020 Cumartesi 14:40
Sütçü İmam Üniversitesi Personel Alımı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan doğrultusunda 38 Hemşire, 4 Sağlık Teknikeri, 1 Biyolog ve 1 Ebe olmak üzere toplamda 44 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

38 Hemşire Alımı

Söz konusu alım kapsamında adaylarda 2018 yılı KPSS B Grubu P3 puan türüne sahip olma ve Hemşirelik lisans programı mezunu olma şartı aranacak.

2 Sağlık Teknikeri

Söz konusu alım kapsamında adaylarda 2018 yılı KPSS B Grubu P93 puan türüne sahip olma ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Radyoloji) ön lisans programı mezunu olma şartı aranacak.

1 Sağlık Teknikeri

Söz konusu alım kapsamında adaylarda 2018 yılı KPSS B Grubu P93 puan türüne sahip olma ve Patoloji ön lisans programı mezunu olma şartı aranacak.

1 Sağlık Teknikeri

Söz konusu alım kapsamında adaylarda 2018 yılı KPSS B Grubu P93 puan türüne sahip olma ve Anestezi ön lisans programı mezunu olma şartı aranacak.

1 Biyolog

Söz konusu alım kapsamında adaylarda 2018 yılı KPSS B Grubu P3 puan türüne sahip olma ile Biyoloji lisans programı mezunu olup, belgelendirmek kaydıyla Üniversite Hastaneleri mikrobiyoloji laboratuvarları IFA biriminde en az 2 (iki) yıl çalışma tecrübesi olma ve IFA biriminde çalışma ve değerlendirme sertifikasına sahip olma şartı aranacak.

1 Ebe

Söz konusu alım kapsamında adaylarda 2018 yılı KPSS B Grubu P3 puan türüne sahip olma ve Ebelik lisans programı mezunu olma şartı aranacak.

Genel Şartlar

1)- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2)- 2018 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olmak.

3)- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

4)- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5)- 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a (2) bendi gereğince, sözleşmeli (4/B) olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

1) Başvuru Formu (http://personel.ksu.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

2) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi,

3) Kimlik Kartı fotokopisi,

4) KPSS (B) grubu sonuç belgesi

5) Deneyim Belgesi ve Sertifika (İstenilen alanda çalıştığını gösterir belge ile birlikte SGK hizmet dökümü ve sertifika)

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının (https://personel.ksu.edu.tr) internet sitesinde belgeler ve formlar başlığı altında bulunan sözleşmeli personel iş talep başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, istenilen belgeler ile birlikte ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde Personel Daire Başkanlığının personel@ksu.edu.tr mail adresine gönderilecektir.

Adaylar başvurularını başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte personel@ksu.edu.tr mail adresi üzerinden yapacaklardır.

Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Yerleştirme Sonuçlarının Duyurulması

Personel Daire Başkanlığının Mail adresine gönderilen belgeler incelendikten sonra, KPSS puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan ve yedek kazananların listesi (http://ksu.edu.tr) adresinden 10 iş günü içerisinde ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. KPSS puan sırasına konulmak kaydı ile boş bulunan kadronun 5 katı kadar, asil kazanan aday atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde, ilan edilen yedek kazananlardan sırası ile çağrılacaktır.

Atanmaya hak kazanan aday, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Avşar Yerleşkesi Kahramanmaraş adresine şahsen teslim etmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen aday hakkını kaybeder.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.