Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
13 Nisan 2020 Pazartesi 12:50
Dicle Üniversitesi 65 Memur Alımı

Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. Maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak söz konusu üniversitenin hastanelerinde, 52 Hemşire, 5 Sağlık Teknikeri, 2 Laborant, 2 Embriyolog, 1 Eczacı, 1 Fizyoterapist, 1 Diyetisyen ve 1 Ebe olmak üzere toplamda 65 sözleşmeli memur alımı gerçekleştirecek.

52 Hemşire Alımı

a)Yükseköğretim kurumlarının hemşirelik Lisans bölümünden mezun olmak.

b)2018 yılı KPSS (P3)’ten en az 60 puan almış olmak.

5 Sağlık Teknikeri

a)Yükseköğretim kurumlarının Ön lisans Tıbbi Görüntüleme bölümlerinden mzun olmak.

b)KPSS 2018 (P93)’ten en az 60 Puan almış olmak.

2 Embriyolog

Lisans mezunu olup Embriyolog sertifikasına sahip olmak veya lisans mezunu olup tüp bebek merkezinde en az beş yıl embriyolog olarak çalışmış olmak.

2 Laborant

a)Yükseköğretim kurumlarının Tıbbi laboratuvar ön lisans bölümlerinden mezun olmak.

b)2018 yılı KPSS (P93)’ten en az 60 puan almış olmak.

1 Eczacı

Eczacılık Fakültesi mezunu olmak.

1 Fizyoterapist

Yükseköğretim kurumlarının Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.

1 Diyetisyen

a)Yükseköğretim kurumlarının Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak.

b)2018 yılı KPSS (P3)’ten en az 60 puan almış olmak.

1 Ebe

a)Yükseköğretim kurumlarının ebelik bölümünden mezun olmak

b)2018 yılı KPSS (P3)’ten en az 60 puan almış olmak.

Genel ve Özel Şartlar

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

3- Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puan grubu sınavına girmiş olmak.

4- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5- Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

6-Sağlık Bakanlığının 30/03/2020 tarihli Genelgesine istinaden, hali hazırda herhangi bir sağlık kuruluşunda görev yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

7- Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

8-  Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

9-  Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

Adaylardan İstenen Belgeler

1-Başvuru Formu

2-Nüfus cüzdanı fotokopisi.

3-Diploma veya Geçici mezuniyet belgesi (barkotlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

4-Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) sınav sonuç belgesi.

5-Lisans Programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’ lük sistem (Eczacı İçin)

Başvurular Dicle Üniversitesinin http://personelbasvuru.dicle.edu.tr internet sitesinden online olarak yapılacaktır. Başvuru sistemine ait bağlantıdaki Başvuru Formu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamdan gönderilecektir.

Adayların şahsen veya posta yolu ile yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçların Duyurulması

Elektronik ortamda eklenen belgeler incelendikten sonra, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan ve yedek kazananlar, ilana başvuru süresinin bitiminden itibaren 10 (On) iş günü içerisinde belirlenecek olup adaylar başvuru sonuçlarını Üniversitemiz http://www.dicle.edu.tr/  web adresindeki online başvuru uygulamasının sonuçlar bölümünden başvuru sırasında kendilerine verilmiş olan kod ile takip edilebilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır. KPSS puan sırasına konulmak kaydıyla, boş bulunan pozisyonun asıl adayları haricinde 3 katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asıl adaylar atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde, yedek kazananlar sırası ile çağrılacaktır.

Eczacı; lisans mezuniyet notu derecesine göre belirlenecektir. Notların eşitliği halinde yaşı küçük olan tercih edilecektir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.