Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
18 Mart 2019 Pazartesi 13:53
Ankara Üniversitesi 132 Kamu Personeli Alacak

Ankara Üniversitesi boşta olan 132 kadroya alım yapılacağını duyurdu. Başvurular 13 Mart 2019 tarihinde başlayıp, 02 Nisan 2019 tarihi mesai bitiminde son bulacak.  Sınava başvurmak isteyen adayların istedikleri unvanlar için bir takım niteliklere sahip olmaları gerekmekte. İstenilen unvan, kadro sayısı, KPSS puan türü ve nitelikleri şu şekildedir.

Ankara Üniversitesi 120 kişilik kadroyla en çok sayıyı hemşirelere ayırmış,  hemşirelik için KPSSP3 başarılı olmaları, hemşirelik lisans programından mezun olmak ve 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmaları gerekmekte.

Sağlık Teknikeri (Tıbbi Görüntüleme Teknikeri) 3 kişi alınacak. KPSSP93, Meslek Yüksekokulların Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümünden mezun olmak ve 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

Fizyoterapist 3 kişi KPSSP3, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak ve 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

Sosyal Çalışmacı 1 kişi KPSSP3, Sosyal Hizmet lisans programından mezun olmak ve 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

Diğer Sağlık Personeli (Anestezi Teknikeri) 3 kişi KPSSP93, Meslek Yüksekokulların Anestezi Bölümünden mezun olmak ve 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

Diğer Sağlık Personeli (Dil ve Konuşma Terapisti) 1 kişi KPSSP3, Dil ve Konuşma Terapisi lisans programından mezun olmak veya bu alanda yüksek lisans programını tamamlamış olmak ve 01.01.1980 ve sonrası doğumlu olmak.

Diğer Sağlık Personeli (Tıbbi laboratuvar ve Patoloji Teknikeri) 1 kişi KPSSP93, Meslek Yüksekokulların Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümünden mezun olmak ve 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmaları gerekmektedir.

Ankara Üniversitesi’nin alacağı 132 Kamu Betpas Personelinin sınavına başvuruda buluna bilmeleri için aşağıda belirtilen şartlara sahip olmaları gerekmekte.

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) 2018 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olmak.

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4)Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

Başvuruda istenilen belgeler ve başvuru yeri.

1)Başvuru Formu (Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı sayfasında yayımlanan başvuru formu doldurulacaktır.)

2) 1 adet vesikalık fotoğraf, (Başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

3) Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi,

4) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

5) KPSS (B) grubu sonuç belgesi (internet çıktısı) ile Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Beşevler/ANKARA adresine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Adayların posta yoluyla yaptıkları başvurular kabul edilmeyecektir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.