24 Mart 2019 Pazar 00:53
Ankara Ticaret Odası 6 Uzman Yardımcısı Alıyor

Ankara Ticaret Odası’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere sözlü sınav ile Hukuk Fakültesi mezunları arasından 6 uzman yardımcısı alımının gerçekleştirileceği belirtildi.

Alıma İlişkin Genel Şartlar                            

a) Türk vatandaşı olmak.

b) 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

c) Adli sicil kayıtları ile Adli Sicil arşiv kayıtlarında Taksirli suçlar hariç ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis yahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanımı, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı suçtan dolayı hapis cezası ile hükümlü bulunmamak.

d) Askerlikle ilgisi olmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak.

e) Odadan iki defadan fazla istifa suretiyle ayrılmış olmamak.

f) Odadan daha önce, işine cezaen son verilmek suretiyle çıkarılmış olmamak.

g) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.

Özel Şartlar

a) Hukuk Fakültelerinden veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

b) Son 3 (üç) yıl içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP4 puan türünden en az 75 puan almak.

c) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İngilizce puan türünden en az 60 puan veya TOEFL-IBT sınavından en az 72 puan veya IELTS sınavından en az 5 puan almak.

Sınav Başvurusu

Başvurular Ankara Ticaret Odası Genel Evrak Birimi’ne 30 Nisan 2019 tarihi saat 17.00'a kadar şahsen veya posta yolu ile yapabilecek.

Başvuru İçin Adaylardan İstenen Belgeler

a) Özgeçmiş.

b) Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi.

c) İki adet vesikalık fotoğraf.

d) Öğrenim Diploması veya mezuniyet Limanbet belgesinin noter onaylı fotokopisi (Yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte).

e) KPSS Sonuç Belgesi.

f) Yabancı Dil Sınav Belgesi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.