Adli Tıp Kurumu 57 Personel Alımı

Adalet Bakanlığına bağlı Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu olmak üzere 57 personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru tarihleri ne zaman, başvuru şartları neler? Hepsi haberimizin devamında.

Adli Tıp Kurumu 57 Personel Alımı

Adalet Bakanlığına bağlı Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu olmak üzere 57 personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru tarihleri ne zaman, başvuru şartları neler? Hepsi haberimizin devamında.

22 Ağustos 2019 Perşembe 20:46
Adli Tıp Kurumu 57 Personel Alımı

Adli Tıp Kurumu sözlü sınavla büro personeli, biyolog, kimyager,hemşire,destek personeli hizmetli, destek personeli şoför, teknisyen, infaz koruma memuru, diğer sağlık personeli sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, laborant ve diğer teknik hizmet personeli kapsamında en az lise mezunu olma şartıyla 57 personel alımı gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek olan alımda adaylardan 2018 yılı KPSS’den en az 70 puan alma şartı istenecek.

Başvuru Tarihi

Başvurular 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak olup, 6 Eylül 2019 Cuma günü saat 17.00’da sona erecek. Başvurular Adli Tıp Kurumu’nun  www.atk.gov.tr  adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacak.

Başvuru Şartları

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

-Son başvuru günü olan 06 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı (KPSS-2018) yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için, merkezi sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

- 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

- 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

- Güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Ayrılan Kadrolara Kaç Katı Aday Çağırılacak?

Yapılacak olan sözlü sınava KPSS’den alınan en yüksek puandan başlamak üzere  İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı kadar aday, yukarıda unvanı geçen diğer alım yapılacak kadrolar için 10 katı kadar aday çağırılacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.