DOLAR 27,2118 0.24%
EURO 28,8454 -0.33%
ALTIN 1.675,83-0,25
BITCOIN 717146-0,31%
İstanbul
24°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

ABONE OL
18 Eylül 2023 11:17
Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

TOROS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

MERSİN

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

17.09.2023

Toros Üniversitesi Rektörlüğünden:
 
Üniversitemizin aşağıda belirtilmiş olan bölümlerine, aylık ve özlük haklan yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine doğal olarak, tam zamanlı vazife meydana getirecek Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI:

 • 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23, 25. ve 26. maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerindeki genel koşulları taşıyor olmak.
 • 5772 sayılı Kanun uyarınca belirlenmiş olan Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde yazılı şartları taşıyor olmak. (bağlantı: https://www.toros.edu.tr/dosya/243/dokuman/2019-04-19-Tu-GNS- DD-051–Toros-universitesi- Akademik-Yukseltilme-ve-Atanma-olcutleri.pdf)
 • Eğitim Öğretim dili İngilizce olan bölümlere başvuracak olan adayların 23.03.2016 tarihindeki ve 29662 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesinin 7. fıkrasının (b), (c) ve (ç) bendindeki şartları taşıyor olması gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

 • Başvuru dilekçesi,
 • Son 6 ayda çekilmiş 2 tane vesikalık fotoğraf,
 • YÖK formatlı güncel özgeçmiş,
 • Onaylı nüfus cüzdanı sureti,
 • Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı
 • Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin aslı yada resmi onaylı örnekleri, (Yurtdışından alınan diplomaların denklik belgeleri)
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 • Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütlerinin eki olan puanlama tablosu (aday tarafınca doldurulmuş ve imzalanmış olarak gönderilecektir.)

Link:https://www.toros.edu.tr/dosya/243/dokuman/2019-04-19-Tu-GNS-DD-051 –T oros- universitesi- Akademik-Yukseltilme-ve-Atanma-olcutleri.pdf

 • Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için, aşağıdaki koşuldan minimum birini sağladığını gösteren belge; (Eğitim- Öğretim dili İngilizce olan bölümler için – informasyon www.toros.edu.tr)

a) Türkçe dışındaki öğretim dilinin, öğretim elemanının anadili olması.
b) Öğretim elemanının lisans yada doktora öğreniminin tamamını öğretimin verileceği dilin anadil olarak konuşulmuş olduğu ülkede bu dille verildiği bir programda tamamlamış olması.
c) Öğretimin verileceği dilin resmî dil olarak kabul edilmiş olduğu bir ülkedeki, Yükseköğretim Kurulu tarafınca tanınan ve ülkenin resmî dilinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarının birinde toplamda minimum bir yıl (iki sömestr) öğretim elemanı olarak çalışmış ve ders vermiş olması, bu durumu ilgili yükseköğretim kurumundan resmî olarak belgelendirmiş olması ve ilgili yükseköğretim kurumundan ayrılmasının üstünden en fazla iki yıl geçmiş olması.
ç) Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen internasyonal yabancı dil imtihanlarından yüz tam puan üstünden asgarî seksen beş puanla başarıya ulaşmış olması. (Çalışılan yükseköğretim kurumundan ayrılan ve iki yıldan fazla öğretim elemanlığına ara verenlerin başka bir yükseköğretim kurumuna öğretim elemanı olarak geçişinde de söz mevzusu merkezi yabancı dil imtihan puanlarına ilişkin belgeleri ilgili merkezi sınavın geçerlilik süresine gore tekrardan ibraz etmeleri gerekir.)

 • Profesör adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. Maddesinde yazılı informasyon ve belgeleri kapsayan 6 tane dosyayı,
 • Doçent adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 14. Maddesinde yazılı informasyon ve belgeleri kapsayan 4 tane dosyayı,
 • Dr. Öğr. Üyesi adaylarının Öğretim Üyeliğine…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.