DOLAR 27,4432 -0.04%
EURO 28,8488 0.08%
ALTIN 1.612,990,01
BITCOIN 756232-1,85%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türk-Alman Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanı

Türk-Alman Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanı

ABONE OL
29 Mayıs 2023 14:08
Türk-Alman Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurumumuz bünyesinde çalıştırılmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) maddesine bakılırsa görevlendirilmek suretiyle, KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen unvan ve nitelikle sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Türk-Alman Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

29.05.2023

Son müracaat Tarihi

06.06.2023

Eleman Sayısı

5

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığında tam zamanlı olarak çalıştırılmak suretiyle, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek altıncı maddesine dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmî Gazete’de piyasaya çıkan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” uyarınca 5 (beş) tane sözleşmeli bilişim çalışanı alınacaktır. 

Üniversitemiz tarafınca gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınava katılacak adayların seçiminde; anılan Yönetmeliğin 8. maddesi gereğince 2022 KPSSP3 imtihan netice belgesi puanının yüzde yetmiş ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya bakılırsa en yüksek puanlıdan başlanarak alınacak personel sayısının on (10) katı aday arasından seçilecektir. KPSS puanı olmayan yada belge ibraz edemeyen adayın KPSS puanı 70 sayılacaktır. Yabancı dil belgesi ibraz etmeyenlerin puanı (0) sıfır olarak hesaplanacaktır.

Adaylar duyuru edilen pozisyonlardan en fazla iki tanesi için başvuruda bulunabileceklerdir.
Başvurular 29.05.2023-06.07.2023 tarihleri içinde Personel Daire Başkanlığı’na yapılacaktır.

1. BAŞVURU ŞARTLARI:
A-GENEL ŞARTLAR
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak,
b) Fakültelerin dört senelik bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört senelik eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üstüne eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 (iki) katı ödenecek pozisyonlar için müracaat yapabilirler.)
ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi mevzusunda yada büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi mevzusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için minimum 3 (üç) senelik, ötekiler için minimum 5 (beş) senelik mesleki tecrübeye haiz olmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim çalışanı olarak 657 sayılı Kanuna doğal olarak kadrolu yada aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (b) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye doğal olarak sözleşmeli statüdeki hizmetler ile hususi kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim çalışanı olarak geçmiş olduğu belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır).
d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında data sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden minimum ikisini bildiğini belgelemek,
e) “Kamu Kurum ve…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.