DOLAR 28,9034 0.06%
EURO 31,3750 -0.45%
ALTIN 1.905,680,87
BITCOIN 11112292,57%
İstanbul
16°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 33 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 33 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde görevlendirilmek üzere son başvuru tarihi 25 Nisan 2023 olmak üzere 33 sözleşmeli kamu personel alımı yapılacak.

ABONE OL
11 Nisan 2023 08:16
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 33 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre çalıştırılmak üzere, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin merkez ve bağlı birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen unvanlarda yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları ilan ilk başvuru tarihi itibarıyla taşıyanlar arasından KPSS puanı esas alınarak (Gemi Adamı Pozisyonu Hariç) sıralama yapmak suretiyle 33 personel alımı yapılacaktır.

İLAN BİLGİLERİ
İlan Sahibi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Kent

Rize

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

11.04.2023

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğünden:
SÖZLEŞMELİ PERSONEL (657-4/B) ALIM İLÂNI
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca, Üniversitemiz merkez ve bağlı birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen unvanlarda yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları ilan ilk başvuru tarihi itibarıyla taşıyanlar arasından KPSS puanı esas alınarak (Gemi Adamı Pozisyonu Hariç) sıralama yapmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.
Başvurular, e-Devlet üzerinden “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresi üzerinden 11 Nisan 2023- 25 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Şahsen başvuru alınmayacak, posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Başvuru işleminin süresi içerisinde hatasız ve eksiksiz olarak yapılmasından, istenilen belgelerin süresi içerisinde sisteme yüklenmesinden ve belgelerde vermiş oldukları beyanlardan adaylar sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.
Süresinde yapılmayan veya sistemde meydana gelen aksamalar sebebiyle geç yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Bu sebeple adayların başvuru işleminin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri önem arz etmektedir.
Adaylar sadece bir ilan koduna başvuru yapacaklardır. Aynı ya da farklı unvanlı birden fazla ilan koduna başvuru yapanların her iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır.
KPSS puan sıralaması esas alınacak pozisyonlarda, KPSS’de yüksek puan almak ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmayacak, pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yapılan sıralamada adayların KPSS puanlarının eşit olması halinde; mezuniyet notu yüksek olana, bunlarında eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olana öncelik verilecektir.
Gemi adamı pozisyonu için başvuru şartlarını sağlayan birden fazla aday olması durumunda hak sahibini belirleme usulü Üniversitemiz web sayfasından duyurulacaktır.
Asıl aday pozisyon sayısının beş katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asıl olarak yerleşen adaylardan feragat eden, sıralamaya girip yerleşme hakkı kazananlardan istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen, belgelerde başvuru şartlarını sağlamadığı tespit edilen vb. adayların yerine yedek adaylardan yerleştirme yapılacaktır.
Aranılan nitelikler ile ilanda belirtilen şartlara ilişkin tüm belgeler, sonuçların açıklanmasına müteakip yerleştirilen adaylardan istenecektir. (e- Devlet’ten barkodlu belge oluşturularak alınacak belgelerin başvuru tarihleri içerisinde alınmış olması gerekmektedir. İstenilen belgelerin asıllarının veya noter ya da resmî kurumlarca onaylanmış suretlerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.)
Yerleştirmeye hak kazanan adaylar için çalıştırılacağı birime göre “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” ya da “arşiv araştırması” yaptırılacak olup sonucun olumlu olması halinde adaylarla sözleşme yapılacaktır.
Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile tazmin edilecektir.
İdare ihtiyaca bağlı olarak eğitim öğretimin yapıldığı tüm ilçe yerleşkelerine kurum içi görevlendirme yapma hakkına sahiptir. Üniversitemiz ilanın herhangi bir aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.
İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.
Alıma ilişkin tüm duyurular www.erdogan.edu.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Ayrıca adaylar başvurularına ilişkin tüm bilgilere Kariyer Kapısı Platformu üzerinden de ulaşabileceklerdir.

GENEL ŞARTLAR:
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.
2- 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak (Gemi Adamı Pozisyonu Hariç). Öğrenim durumu lisans olan pozisyonlara başvuracaklar için KPSSP3; ön lisans olan pozisyonlara başvuracaklar için KPSSP93; ortaöğretim (lise ve dengi) olan pozisyonlara başvuracaklar için KPSSP94 puan türü esas alınacaktır.
3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4- 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesine eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.
5- “7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” ile “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılmasına Dair Yönetmelik” uyarınca çalıştırılacağı birime göre yaptırılacak “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” ya da “arşiv araştırması” sonucu olumlu olmak.

2023-173-597-20230411-4-12 (1)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.