DOLAR 28,9090 0.03%
EURO 31,4661 -0.11%
ALTIN 1.909,131,05
BITCOIN 11188812,80%
İstanbul
16°

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak

ABONE OL
25 Eylül 2023 10:01
Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

KONYA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

25.09.2023

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nde belirtilen kriterler doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. İlana başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları, ilanda belirtilen hususi şartları taşımaları gerekmektedir. Adaylar; http://www.erbakan.edu.tr web adresinden erişebilecekleri Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’ne bakılırsa hazırlayacakları puan tablolarını dosyalarına eklemelidir.
 

1.    Profesör adaylarının; http://www.erbakan.edu.tr web adresinde yer edinen dilekçe ve istenen belgeler ile beraber bilimsel yayınlarını, kurultay ve konuşma tebliğleri ile bunlara meydana getirilen atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, üniversite yönetimine katkılarını da kapsayan belge ve detayları, 6 tane dosya yada 1 tane dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 6 tane flaş hafıza ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Not: Bilimsel dosyalar ve puanlama tablosu hazırlanırken doçentlik öncesi ve doçentlik sonrası şeklinde düzenlenmelidir.
2.    Doçent adaylarının; http://www.erbakan.edu.tr web adresinde yer edinen dilekçe ve istenen belgeler ile bilimsel emek verme ve yayınlarını kapsayan 4 tane dosya yada 1 tane dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 tane flaş hafıza ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Not: Bilimsel dosyalar ve puanlama tablosu hazırlanırken doktora öncesi ve doktora sonrası şeklinde düzenlenmelidir.
3.    Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; http://www.erbakan.edu.tr web adresinde yer edinen dilekçe ve istenen belgeler ile bilimsel emek verme ve yayınlarını kapsayan 4 tane dosya yada 1 tane dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 tane flaş hafıza ile ilgili birimlerine başvurmaları gerekmektedir.
4.    Profesör yada Doçent ünvanına haiz öğretim üyeleri haiz olduğu ünvanlardan daha alt ünvanlı kadrolara müracaat yapamazlar.
5.    Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafınca onaylanmış olması gerekir.
6.    Mecburi hizmet yükümlülükleri olanların eş durumu ve sağlık mazeretlerine ilişkin belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.
7.    İlan edilen kadrolara müracaat eden adaylardan, duyuru edilen kadronun anabilim dalı ile doçentlik, doktora, uzmanlık yada sanatta yeterlik alanları değişik olan adayların başvuruları Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonrasında nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
8.    Yabancı dilde eğitim veren bölüm ve anabilim dalları için Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen şartlara haiz olmak(*).
9.    Profesör ve Doçent adaylarının ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının ise ilgili birimlere bizzat yada posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
10.    Üniversitemiz…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.