DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 722103-0,03%
İstanbul
25°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Malatya Turgut Özal Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı

ABONE OL
19 Eylül 2023 11:24
Malatya Turgut Özal Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Malatya Turgut Özal Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

MALATYA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

19.09.2023

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesi, Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31. maddesi ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda  Uygulanacak  Merkezi  Imtihan  ile  Giriş  Imtihanlarına  İlişkin  Usul  ve  Esaslar  Hakkında  Yönetmelik’in  ilgili  maddelerine  bakılırsa öğretim  elemanı alınacaktır.

Başvuru için lüzumlu belgeler ve detaylı informasyon https://ozal.edu.tr/tr/personel adresinde mevcuttur.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1. 657 sayılı Kanun’un 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2. ALES’ten minimum 70, Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından minimum 50 puan yada eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan dengi bir puan almış olmak gerekir. Merkezi imtihan muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3. Öğretim Görevlisi ekibine başvuracak adaylar, minimum tezli yüksek lisans derecesine haiz olmalıdır.
4. Meslek Yüksekokulları için, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Imtihan ile Giriş Imtihanlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6 ıncı maddesinin 4 üncü fıkrası kapsamındaki Öğretim Görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

MUAFİYET
1- Doktora yada tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve baytar hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının  Yükseköğretim  Kurulu  tarafınca  belirlenen  uzmanlık  alanlarına  atanacak  olanlarda,  yükseköğretim  kurumlarında  öğretim  elemanı kadrolarında  çalışmış  yada  çalışmakta  olanlarda  merkezi  imtihan  şartı  aranmaz.  Yükseköğretim  kurumlarında  öğretim  elemanı  kadrolarında  çalışmış  yada çalışmakta olanlar ALES muafiyetinden yararlanmayı talep edebilir. ALES muafiyetinden yararlanmak isteyenler, buna ilişkin dilekçe vermelidir.

İSTENEN BELGELER VE ÖNEMLİ NOTLAR
1- Öğretim  Elemanı  Başvuru  Formu.  (www.ozal.edu.tr  adresinden  Personel  Daire  Başkanlığı  sayfasına  girerek  dokümanlar  kısmında  “Akademik Başvuru Formuna tıklayarak erişebilirsiniz)
2- Özgeçmiş.
3- Mezuniyet belgesi: Lisans, yüksek lisans ve doktora/uzmanlık/sanatta yeterlilik belgeleri (1 ekip Noter/ Resmi Kurumlarca onaylanmış mühürlü örneği yada e-Devlet üstünden alınan karekodlu belgeler) (Yabancı yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgesi)
4- Lisans transkript belgesinin aslı yada e-devlet üstünden alınan karekodlu belge yada belgenin resmi makamlarca onaylanmış ıslak imzalı kopyası
5- İki tane biyometrik fotoğraf.
6- ÖSYM netice izahat sisteminden alınmış karekodlu ALES netice belgesi.
7- Yabancı Dil Belgesi (YDS, YÖKDİL yada eşdeğerliği).
8- Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet çıktısı)
9- Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya
10- Çalışmış olmak şartı istenen ilanlar için ilgili kurumdan alınmış ıslak imzalı belge ve SGK’den alınmış prim gün sayısını ve iş kolunu gösterir ıslak imzalı belge
11- Ön ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.