DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 20741950,51%
İstanbul
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Öğretim Elemanı alacak

ABONE OL
15 Mart 2024 10:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Öğretim Elemanı alacak

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

KONYA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

15.03.2024

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

 

Üniversitemize 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıdaki tabloda belirtilen Fakülte bünyesine tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.
Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına yapılacak başvurularda KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Kriterleri Yönergesi kapsamında Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Komisyonu tarafınca yapılacak değerlendirme sonucunda lüzumlu şartların sağlanması gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların dilekçeleri ile beraber 4 tane vesikalık fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmişi, nüfus cüzdanı sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durumunu gösteren belge örneği (adam adaylar için), yabancı dil imtihan belgesi, lisans belgesinin onaylı örneği, yüksek lisans belgesinin onaylı örneği, doktora/uzmanlık belgesinin onaylı örneği, yurtdışı mezuniyeti için denklik belgesi, gösterim sıralaması, yüksek lisans ve doktora/uzmanlık tezleri, bilimsel emek verme ve yayınları, verdiği dersleri ve yönettiği doktora çalışmalarını kapsayan 4 (dört) ekip dosya ile İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Başvurular bizzat yada postayla KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA adresine yapılacaktır.
Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür.
İlk Başvuru Tarihi : 15.03.2024
Son Başvuru Tarihi : 29.03.2024

 

BİRİM BÖLÜM/ALAN KADRO ÜNVANI KADRO
SAYISI
ARANAN ŞARTLAR
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Kısmı Doktor Öğretim Üyesi 4 Bilgisayar Mühendisliği yada Yazılım Mühendisliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktorasını yapmış olmak.
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Kısmı Doktor Öğretim Üyesi 3 Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı yada Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Kısmı lisans mezunu olmak. İlgili alanların birinde doktorasını yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi
Kısmı
Doktor Öğretim
Üyesi
3 Dil ve Konuşma Bozuklukları yada Dil ve Konuşma Terapisi anabilim branşında doktorasını yapmış olmak. Bu alanda gösterim ve emekleri olmak.

 

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

 

KTO Karatay Üniversitesi aşağıda belirtilen Fakülte ve Meslek Yüksekokulu bünyesine Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alacaktır.
Başvurular bizzat yada postayla KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA adresine yapılacaktır.
İlanda belirtilen tarihten sonrasında elimize geçen ve noksan belgeli müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Müracaatların Başlama Tarihi : 15.03.2024
Son Müracaat Tarihi    : 29.03.2024
Ön Değerlendirme Tarihi    : 01.04.2024
Imtihan Tarihi    : 03.04.2024
Değerlendirme Tarihi    : 05.04.2024

İLAN
NO
BİRİM BÖLÜM/ALAN KADRO
ÜNVANI
KADRO
SAYISI
ŞARTLARI
1 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Kısmı Araştırma Görevlisi 1 Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanlarının birinde lisans mezunu olmak. Belirtilen alanların birinde tezli yüksek lisans yada doktora yapıyor olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 ve Yükseköğretim Kurulu tarafınca belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından minimum 70 puan yada eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen bir yabancı dil sınavından buna denk bir puan almış olmak.
2 Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Kısmı Araştırma Görevlisi 1 Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı yada Endüstriyel Tasarım Mühendisliği alanlarının birinde lisans mezunu olmak. Belirtilen alanların birinde tezli yüksek lisans yada doktora yapıyor olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 ve Yükseköğretim Kurulu tarafınca belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından minimum 70 puan yada eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen bir yabancı dil sınavından buna denk bir puan almış olmak.
3 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Kısmı Araştırma Görevlisi 1 Dil ve Konuşma Bozuklukları yada Dil ve Konuşma Terapisi Kısmı tezli yüksek lisans yapıyor yada yapmış olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 ve Yükseköğretim Kurulu tarafınca belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından minimum 70 puan yada eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen bir yabancı dil sınavından buna denk bir puan almış olmak.
4 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Kısmı/ Bilişim Güvenliği
Teknolojisi Programı
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
2 Bilgisayar Mühendisliği yada Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinin birinde lisans derecesine haiz olmak. İlgili alanlardan birinde minimum tezli yüksek lisans derecesine haiz olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 puan almış olmak.
5 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Kısmı/ Bilişim Güvenliği
Teknolojisi Programı
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
1 Elektrik Elektronik Mühendisliği kısmı lisans derecesine haiz olmak. Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarının birinde minimum tezli yüksek lisans derecesine haiz olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 puan almış olmak.
6 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Kısmı/ Dijital Fabrika Teknolojileri
Programı
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kısmı lisans mezunu olmak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında minimum tezli yüksek lisans mezunu olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 puan almış olmak.
7 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Kısmı/ Dijital Fabrika Teknolojileri
Programı
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
1 Mekatronik Mühendisliği Kısmı lisans mezunu olmak. Mekatronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği alanlarından birinde minimum tezli yüksek lisans mezunu olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 puan almış olmak.
8 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Kısmı/ Dijital Fabrika Teknolojileri
Programı
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
1 Endüstri Mühendisliği yada Makine Mühendisliği bölümlerinin birinden lisans derecesine haiz olmak. İlgili alanlardan birinde minimum tezli yüksek lisans mezunu olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 puan almış olmak.
9 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Kısmı/ Silah Sanayi Teknikerliği
Programı
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
2 Makine Mühendisliği bölümünden lisans derecesine haiz olmak. İlgili alanda minimum tezli yüksek lisans mezunu olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 puan almış olmak.
10 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Kısmı/ Silah Sanayi Teknikerliği
Programı
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
1 Endüstri Mühendisliği yada Makine Mühendisliği bölümlerinin birinden lisans derecesine haiz olmak. İlgili alanlardan birinde minimum tezli yüksek lisans mezunu olmak. ALES sayısal puan türünden minimum 70 puan almış olmak.
11 Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Kısmı/ E-Ticaret ve Pazarlama Programı Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
3 İşletme, Pazarlama, E-Ticaret ve Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Reklamcılık ve Pazarlama alanlarından birinden lisans mezunu olmak. İşletme, Üretim Yönetimi ve Pazarlama, Pazarlama, E-Ticaret ve Pazarlama, Pazarlama İletişimi, Reklamcılık ve Pazarlama alanlarından birinde minimum tezli yüksek lisans yapmış olmak. ALES’ten 70 ve üstü puan almış olmak.

İstenen Belgeler

1- Başvuru Dilekçesi (Üniversite Web Sitesinde)
2- Başvuru Formu (Üniversite Web Sitesinde)
3-    Özgeçmiş (CV)
4-    Onaylı Nüfus Cüzdanı Sureti yada Nüfus Kayıt Örneği (e-Devlet barkodlu belge kabul edilmektedir.)
5- Bir Adet Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş)
6- Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Mezuniyet Belgesi) (e-Devlet barkodlu belge kabul edilmektedir.)
7- Onaylı Transkript Belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) (e-Devlet barkodlu belge kabul edilmektedir.)
8- ALES ve Yabancı Dil Belgesi (YDS-YÖKDİL yada dengi)
9- Yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların denklik belgesi
10-    Askerlik durumuna ilişkin belge (Erkek Adaylar için) (e-Devlet barkodlu belge kabul edilmektedir.)
11-    Alanında deneyim sahibi bulunduğunu gösterir kaşeli, imzalı kurum/işyeri tarafınca verilmiş emek verme belgesi ve e-devlet üstünden alınan barkodlu SGK Hizmet Dökümü (Hususi Şartlarda “deneyim şartı” isteniyorsa) (yetişim, gönüllü emek verme vb. tecrübeler dikkate alınmayacaktır.)
12-    Devam Eden Yüksek Lisans yada Doktora Öğrenimi Hakkında Talebe Belgesi. (e-Devlet barkodlu belge kabul edilmektedir.) (Hususi şartta belirtilmiş ise yada var ise)
Duyurulur.

 

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.