DOLAR 32,8354 0.07%
EURO 35,1696 -0.13%
ALTIN 2.462,88-1,06
BITCOIN 2104675-1,20%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Koç Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

ABONE OL
28 Mayıs 2024 10:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koç Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

KOÇ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ

Kent

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

28.05.2024

Koç Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

2547  sayılı  Yüksek  Öğretim  Kanunu  ve  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma Yönetmeliği’nin    ilgili    maddeleri    uyarınca,    Üniversitemizin    aşağıdaki    tabloda    belirtilen fakültelerine tam zamanlı öğretim üyeleri alınacaktır.

Müracaat edeceklerin bir sayfalık müracaat dilekçesini, gösterim sıralaması ile bilimsel gösterim ve bilimsel nitelikli  faaliyetlerini  içeren  özgeçmişini  (Türkçe  ve  İngilizce),  doçentlik  belgesini  (doçent ekibi  için),  doktora  belgesini  (tabip  öğretim  üyesi  ekibi  için)  PDF  formatında  ilanda belirtilen  son  müracaat  evveliyatına  kadar  akademikkadro@ku.edu.tr  e-posta  adresine  göndermeleri gerekmektedir.
Yabancı   ülkelerden   alınan   lisans   ve   lisansüstü   mezuniyet belgesi   ve   derecelerin   denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafınca onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
Yabancı  ülkelerde  alınan  doktora,  doçentlik  ve  profesörlük  unvanlarının  Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalmış olduğu yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
Adayların aşağıda belirtilen genel koşullara ek olarak tabloda yer edinen hususi koşulları da sağlamaları gerekmektedir.

Doçent ekibi için:
•   Seçkin internasyonal hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak
•   Yaptığı çalışmalarla internasyonal tanınırlığa haiz olmak
•   Alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe haiz olmak

Doktor Öğretim Üyesi ekibi için:
•   İlgili alanda doktora derecesine haiz olmak
•   Seçkin   internasyonal   hakemli   dergilerde   bilimsel   yayınlar   yapmış   olmak   yada yapabileceğini destekleyen ön emekler sunmak
•   Alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe haiz olmak 
 

FAKÜLTE
BÖLÜM
ÜNVAN
KADRO
ÖZEL KOŞULLAR
SON BAŞVURU TARİHİ

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Ekonomi
Doçent
2
(*)
11 Haziran 2024

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Uluslararası İlişkiler
Doçent
1
(**)
11 Haziran 2024

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İşletme – Pazarlama
Doçent
1
(***)
11 Haziran 2024

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İşletme – Üretim Yönetimi ve Bilişim Sistemleri
Doktor Öğretim Üyesi
1
(****)
11 Haziran 2024

Tıp Fakültesi
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Doçent
1

11 Haziran 2024

(*)  The  Chartered  Association  of  Business  Schools  kriterlerine  gore,  4  ve  3  sıralamalı dergilerde  toplam  en  azca  4  emsalsiz  gösterim  yada  TÜBİTAK  Türkiye  Adresli  Uluslararası  Bilimsel Yayınları Teşvik (UBYT) Programı mecmua listesindeki MEP skoru 1 ve üstünde  minimum 4 emsalsiz gösterim ve bu yayınlardan minimum üçünün Chartered ABS tarafınca internasyonal hakemli “Ekonomi, Ekonometri  ve  İstatistik”  ile  “Finans”  alanlarında  sınıflandırılan  dergilerde  olması  ve  asgari bilimsel nitelikli başarı puanı olarak minimum 65 puan elde etmek ²
(2)  Asgari bilimsel nitelikli başarı puanı şu şekilde hesaplanacaktır:
•   The  Chartered  Association  of  Business  Schools  kriterine  gore  4*  sıralamalı  dergide yada MEP skoru 7 ve uzeri dergide gösterim 30 puan
•   The Chartered Association of Business Schools kriterine gore 4 sıralamalı dergide yada MEP skoru 2 ve 7 arası dergide gösterim 20 puan
•   The Chartered Association of Business Schools kriterine gore 3 sıralamalı dergide yada MEP skoru 1 ve 2 arası dergide gösterim 15 puan
•   The Chartered Association of Business Schools kriterine gore 2 sıralamalı dergide yada MEP skoru 0.5 ve 1 arası gösterim 7 puan
•   The Chartered Association of Business Schools kriterine gore 1 sıralamalı dergide yada MEP skoru 0 ve 0.5 arası olan dergide gösterim 4 puan
•   Web of Science’da her bir SSCI atıf için 0.1 puan
(**)   Doçentliğini  Siyaset  Bilimi  ve/yada  Uluslararası  İlişkiler  alanında  ya  da  bölümün açmış olduğu pozisyona uygun bir alanda almış olmak. Göç emek harcamaları ve politika sosyolojisi alanlarında uzmanlaşmış olmak. İlanda belirtilen uzmanlık alanlarında yada bunlarla ilgili alanlarda aşağıda listelenen  kriterlere  uygun  olarak  yapmış olduğu  internasyonal  yayınlarla  aşağıda  belirtilen  puanlama sistemine gore minimum 50 asgari bilimsel nitelikli başarı puanına haiz olmalıdır. Bunun minimum 20 puanı son beş yıl içindeki yayınlarla edinilmiş olmalıdır.
mektup, özet yada kitap kritiği hariç olmak suretiyle yayınlanmış yazı: 10 puan
•   Seçkin internasyonal yayınevlerinden yayınlanmış derleme olmayan kitap: 20 puan. En fazla bir kitap puanlamaya dahil edilebilir.

ÖĞRETİM TECRÜBESİ: Son yedi yıl içinde, bir yüksek tahsil kurumunda ilanda belirtilen uzmanlık alanlarında yada bunlarla ilgili alanlarda minimum üç değişik İngilizce ders verme tecrübesi  olmak.  İngilizce  ders  verme  tecrübesi  olmayanların  Türkçe  yada  başka  bir  dilde  gene ilanda  belirtilen  uzmanlık  alanlarında  yada  bunlarla  ilgili  alanlarda  en  azca  üç  değişik  ders  verme tecrübesi olması zorunludur. İngilizce ders verme tecrübesi olmayan ve anadili İngilizce olmayan adaylar  TOEFL  sınavında  SPEAKING  bölümünde  en  azca  25  puan  ile  İngilizce  ders  verme kapasitesini belgeleyebilirler.
(***) i. Uluslararası  hakemli  dergilerde,  chartered  ABS  kriterlerine  gore  4  yada  4* sıralamalı minimum 3 gösterim (minimum 1 tanesi 4* olmak suretiyle) yapmış olmak yada 4* sıralamalı minimum 1 gösterim ve 3 ve üstü sıralamalı dergilerde minimum 3 gösterim yapmış olmak.
Yukarda belirtilen 4 ve 4* sıralamalı dergilerden minimum 1’i pazarlama alanında olmalıdır. VE
ii. En  azca  65  bilimsel nitelikli  başarı  puanı  almış  olmak.  Akademik  başarı puanı  aşağıdaki  benzer biçimde hesaplanmaktadır:
Dergi sıralamalarına gore; 4* sıralamalı dergide her gösterim 20 puan, 4 sıralamalı dergide her gösterim 15 puan, 3 sıralamalı dergide her gösterim 10 puan.
Web of Science veritabanında kayıtlı her bir atıf 0.2 puan.
Tek  yazarlı  yayınların  yukarda  belirtilen  puanları  1.20  ile,  ilk  yazar  olarak  katkıda bulunulan yayınların puanları 1.10 ile çarpılacaktır.
(****) (a) Yayın geçmişi: En azca 1 A yada A+ kategorisinde¹ gösterim yapmış olmak VEYA
(b) Yayın potansiyeli A yada A+ kategorisinde¹ gösterim yapma potansiyeline² haiz olmak.
¹ Yayın kategorileri:
A+   kategorisi   tanımı:   Chartered   ABS   kriterlerine#   gore,   üretim   yönetimi   ile   ilgili alanlarda§ 4* sıralamalı dergiler.
A kategorisi tanımı: Chartered ABS kriterlerine# gore, üretim yönetimi ile ilgili alanlarda 4 sıralamalı mecmua; FT50 listesindeki## dergilerden A+ kategorisine girmeyen dergiler.
A-   kategorisi   tanımı:   SCOPUS###   sıralamasına   gore   “Management   Science   and Operations  Research”  dışındaki  bir  alanda  %95  ve  üstü  sıralamada  olan  ve  A+  kategorisine girmeyen bir dergide basılan ve üretim yönetimi ile ilgili bir mevzuda meydana getirilen yayınlar.
B+   kategorisi   tanımı:   Chartered   ABS   kriterlerine#   gore   üretim   yönetimi   ile   ilgili alanlarda§ 3 sıralamalı dergiler.
B   kategorisi   tanımı:   Chartered   ABS   kriterlerine#   gore   üretim   yönetimi   ile   ilgili genişletilmiş alanlarda§§ 3 ve üstü sıralamalı dergiler.
#  https://charteredabs.org/academic-journal-guide-2018-view/
##  https://www.ft.com/content/3405a512-5cbb-11e1-8f1f-00144feabdc0#axzz4J5U4V1EX
###  https://www.scopus.com/sources
§Üretim  Yönetimi  ile  ilgili  alanlar  The  Chartered  Association  of  Business  Schools sınıflandırmasına  gore  “Operations  and  Technology  Management”  “Operations  Research  and Management Science” ve “Management Information Systems” alanları olarak kabul edilmektedir.
Üretim Yönetimi ile ilgili Genişletilmiş alanlar The Chartered Association of Business Schools sınıflandırmasına gore “Public Sector”, “Marketing”, “Economics, “Regional Studies” ve “Sector” alanları olarak kabul edilmektedir.

NOT: Birden fazla kriteri elde eden dergiler için en yüksek kategori geçerli olacaktır.
2Yayın  potansiyeli  tanımı:  Bu  potansiyel,  adayın  müracaat  anındaki  bilimsel nitelikli  statüsü  ve mezuniyetinden bu yana geçen süre dikkate alınarak, internasyonal hakemli dergilerde gözden geçirme halinde  olan  makaleler  ve  önde  gelen  hakemli  internasyonal  alan  konferanslarındaki  bildiri  yada sunumlar   ve   adayın   doktora   ya   da   doktora   sonrası   çalışmalarını   alanının   önde   gelen üniversitelerinde   yapmış   olmasıyla   ölçülmektedir.   Bu   bağlamda   QS   yada   THE   Dünya sıralamasında ilk 600 üniversite içinde olan üniversiteler, Carnegie Classification of Institutions of Higher Education kriterlerine gore R1 – Araştırma Üniversitesi yada İşletme ve Ekonomi alanı sıralamasına   gore   Amerika’daki   R1   üniversitelerine   benzer   sıralardaki   üniversiteler   yada internasyonal akreditasyona (EQUIS, AACSB) haiz üniversiteler kabul edilecektir.

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.